Az autóban számtalan olyan berendezés, világításfajta van, amelyek közlekedésbiztonsági szempontból igen fontosak. Az új autókban már van egy vezérlőegység, amely gondoskodik arról, hogy a parkoló- és az irányjelző lámpa, a féklámpa, valamint a rendszámtábla világítása be legyen kapcsolva. A motor indulásakor ez azonban leáll, hogy így kímélje az akkumulátort.
Ez a vezérlő modul teljes mértékben megfelel az EU ECE R48 szabályozásának. Számos autótípus motorleállítás után is képes rövid ideig világítani. A coming home funkció segítségével bekapcsolva marad a világítás addig, míg a vezető a parkolóhelytől el nem jut a ház ajtajáig. Mindenki maga állíthatja be, hogy a gyújtás lekapcsolása után, mikor kapcsoljon ki a lámpa. A választható idő: 0-120 másodperc között van. Ugyanígy üdvözlő fénnyel is felszerelhető az autó. Olyan típus is van, amelyiknek a fényszórója a kulcsról vezérelhető.
Sokan azt mondják, hogy a nappali fény használatakor megnő az autó fogyasztása. Ezzel a rendszerrel ez minimálisnak mondható. A becslések szerint: 0,15-0,2 literrel nő csak a fogyasztás 100 kilométerenként. Az egyre gyakoribb LED-technikának köszönhetően pedig ez az érték szinte a nullával egyenlő.
A következő országokban kötelező a nappali fényszóró használata: Dánia, Olaszország, Portugália, Svédország, Bosznia, Észtország, Finnország, Izland, Koszovó, Litvánia, Lettország, Macedónia, Magyarország, Norvégia, Lengyelország, Németország, Románia, Oroszország, Szlovénia, Szlovákia, Csehország és Fehéroroszország.
Bulgáriában november elsejétől március elsejéig kötelező, míg Horvátországban október utolsó vasárnapjától március utolsó vasárnapjáig.
Svájcban és Franciaországban nem kötelező, ám a hatóságok ajánlják a fényszórók használatát. Aki Franciaországban autózik, ne lepődjön meg, hogy folyton szembevillogják, ha tompított fénnyel közlekedik napközben. Ott ugyanis pazarlásnak tartják az autósok.