Milyen válság? Sosem adtak el még annyi Porschét, mint idén

A német márka autóit valósággal elkapkodták az idén.

  • hvg.hu hvg.hu
Milyen válság? Sosem adtak el még annyi Porschét, mint idén

Az év végével jönnek a nagy összegzések, amikor az autógyártók számot vetnek azzal, hogyan is teljesítettek az adott évben. A Porsche idén rendkívül büszke lehet magára, ugyanis az értékesített autók számát tekintve saját korábbi rekordjukat is megdöntötték a németek.

Porsche

A gyártó közleménye szerint 2015 januárjától 2015 novemberéig összesen 209.894 darabot adtak el, így a cég 84 éves történetében először sikerült 200 ezer fölé tornászni ezt a mutatót.

Az eredmény több okból is hihetetlen. Egyrészt a Porsche finoman szólva sem nevezhető olcsó márkának, a legkevesebbet a Boxter kabrióért kérnek, 52.100 dollárt, vagyis körülbelül 15 millió forintot. Másrészt a legkeresettebb modell a Cayenne volt, 68.029 darabot adtak el belőle, 14 százalékkal többet mint 2014-ben. Persze ez az autó sem minden, ezt is ugyanúgy tankolni kell, mint bármelyik másikat - máskülönben az ember a Lánchíd közepén robbanhat le vele.

Porsche

Regionális bontásban Kína volt a leginkább kiéhezve a Porschékra, összesen 54.302 darabot vásároltak a távol-keleti országban. A második helyen az USA végzett 47.819 darabbal, vagyis ez a két ország vásárolt nagyjából annyit, mint amennyit a világ összes többi részén.

Az évből még egy hónap hátra van, így valószínűleg az eladási számok sem véglegesek, és tovább dagad majd a stuttgartiak pénztárcája. Kíváncsiak vagyunk, a néhány év múlva érkező, teljesen elektromos meghajtást kapó Porsche Mission E is majd ilyen jól teljesít-e.

Hasonló érdekességekért lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?