Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Persze a legjobb iskolákba jártak Carlos Ghosn gyerekei, például az amerikai Stanford Egyetemre.
A The Financial Times és a Bloomberg arról számoltak be, hogy forrásaik szerint mind a négy Ghosn gyerek tandíját a Stanford Egyetemen a Nissan fizette. 2004 és 2015 között a gyerekek nevén az egyetemnek fizetett tandíj összege elérte a legalább 601 000 dollárt, vagyis több mint 170 millió forintot.
A források azt állítják, ez a felettébb szokatlan kompenzáció része volt ez elnök Nissannal kötött szerződésének, amely 1999 óta volt hatályban. Az USA-ban alapvetően a vezetők juttatásai adókötelesek, ráadásul a tőzsdei cégeknek beszámolót kell készítenie minden évben a befektetők felé, ugyanakkor ezekben semmi nyoma Ghosn ilyen jellegű fizetéskiegészítésének. Mindenesetre Ghosn, aki nagyon nagy név volt a szakmában, legalább öt nyilvános fellépést vállalt a Stanfordon, amikor oda jártak a gyerekei.
Ez a tandíjas ügy csak újabb részlet a volt Renault–Nissan-elnök bűnlajstromán, amelyen az egyik legemlékezetesebb tétel, hogy a brazil-francia-libanoni származású cégvezető a Renault-val fizettette ki esküvőjének egy részét is, amelyet a versailles-i kastélyban tartott.
A Renault letartóztatott vezére visszaadja versailles-i esküvőjének árát, amit a cége fizetett
A Marie Antoinette tematikus parti költségeit vállalati rendezvények címén számolta el a volt főnök.
Ghosn, a Nissan, a Renault és a Mitsubishi részéről csak 2017-ben, összesen 16,9 millió dolláros fizetést kapott, amely mellett a jelenlegi tényállás szerint további 8,9 millió dolláros juttatásban részesült egy holland közös vállalat, a Nissan–Mitsubishi BV-n keresztül, lényegében a vállalatok jóváhagyása nélkül.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.