Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Nem lesz kis feladat.
Lewis Hamilton nem csupán pilótaként nyitott új fejezetet, hogy 2025-ben csatlakozott a Ferrari Forma–1-es csapatához – most közúti autó fronton is ambiciózus célt tűzött ki. Az Ausztrál Nagydíj után elárulta: álma, hogy megtervezzen egy új Ferrarit, az F44-et, amely a saját rajtszámára utal, és amelyet az ikonikus F40 inspirál – írja a Motorsport oldal. A pilóta szerint az F44 egy könnyű, kézi váltós, nyers élményekre építő szupersportautó lenne – modern technológiával, de régi hozzáállással.
Nem meglepő, hogy az F40-et választotta. egyébként. A Ferrarinál töltött első hivatalos napján is a brit pilóta egy ilyen autó mellett pózolt, Enzo Ferrari háza előtt.
Az 1987-es F40 különleges helyet foglal el az autótörténelemben: ez volt az utolsó modell, amit maga Enzo Ferrari hagyott jóvá. A 2,9 literes, duplaturbós V8-as motorral szerelt gép 471 lóerős volt, 3,8 másodperc alatt gyorsult 100-ra, és 324 km/h végsebességre volt képes – mindezt kipörgésgátló és ABS nélkül, 1100 kilós testsúllyal. Az F40 versenypályás technológiát használt: kevlár, szénszál, acél űrváz – mindent a teljesítménynek rendelt alá.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.