Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Ötmillió fontot költhet a brit kormány, hogy bizonygassa, mennyire szeretnék, hogy a skótok az Egyesült Királyságban maradjanak.
5 millió fontos PR-villámháborút tervez Nagy Britannia miniszterelnöke, hogy eltántorítsa a skótokat a függetlenségi vágyaiktól. Valentin-napra időzítik az akciót, hogy a skótok azt érezzék: a konzervatív kormány szereti őket. A miniszterelnök nem véletlenül udvarolja körbe a skótokat, mert a legfrissebb közvélemény-kutatások szerint nagyjából a felük inkább a függetlenséget választaná, mint azt, hogy az Egyesült Királyságban maradjanak.
Ezen felbuzdulva Nicola Sturgeon, Skócia első minisztere új népszavazást sürget, méghozzá még idén megtartaná azt. Vagyis akkor, amikor késhegyre menő harcot vív majd Nagy-Britannia és az Európai Unió az új szabadkereskedelmi egyezményért. A skót parlament már el is küldte a maga üzenetét Londonba. A Times szerint erre válasz a „szerelmes üzenet”, amely minden egyes skót polgárt egy fontból kapacitálna, hogy Skócia megmaradjon az Egyesült Királyság részének.
Miért akar Skócia bent maradni az unióban?
„A brexit elszegényít minket: kevesebb lesz a beruházás és a munkahely!” – írta Nicola Sturgeon első miniszter a Scotsmanben. De nem csak a pénzről van szó – hangsúlyozza. Az Európai Unióban egyenrangú félként kezelik a kis nemzeteket, is míg London lekezeli őket – írta. Sturgeon az írek példáját hozza fel arra, hogy egy kis állam is milyen szépen felfuthat az Európai Uniónak köszönhetően.
Mi, skótok, a Brexit ellen szavaztunk, mert az nem felel meg az érdekeinknek. Nem azt kaptuk, amire szavaztunk – hangsúlyozza.
A PR nem elég
Boris Johnson otthonosan mozog a PR világában, de most ő is pontosan tudja, hogy a skótoknak ez nem elég. Ezért a konzervatív kormány azt ígéri, hogy több százmillió font érkezik majd Skóciába, a kieső uniós pénzek pótlására. Ezt az összeget főként a lepukkant infrastruktúra fejlesztésébe fektetnék.
A Guardian beszámol a kormány egyik tanácsadó cégének jelentéséről, amely azt emelte ki: a regionális különbségek ijesztően nagyok London és az elmaradottabb régiók között. Csak Lengyelországban és Romániában nagyobbak a különbségek ebben a tekintetben az Európai Unióban – állapítja meg a jelentés, arra buzdítva a kormányt, hogy tegyen valamit ez ellen. De kérdéses, hogy ebből mi lesz, egyelőre a miniszterelnök tanácsadója és a pénzügyminiszter nagyokat vitázik a költségvetésről
Tusk: az EU tárt karokkal várja Skóciát
Az EU ellenezte a skót függetlenséget a 2014-es függetlenségi népszavazás idején, de akkor még szó sem volt Brexitről. Most viszont bátorítja Skóciát, hogy álljon ki az érdekeiért. Donald Tusknak, az Európai Tanács egykori elnökének jutott a feladat, hogy finoman tudtára adja Boris Johnsonnak: az EU nem nézné rossz szemmel Skócia függetlenségét. Tusk a BBC-nek nyilatkozva jelentette ki:
az EU-ban sokan lelkesedéssel fogadnák, ha Skócia a függetlenedése után uniós tagságra pályázna.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
15–9-re nyertek a mieink.