Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
A tagországok területi integritását tartja szem előtt Brüsszel. A britek oldják meg.
Gibraltár csak Spanyolország jóváhagyása után kerül sorra a britek és az EU közötti tárgyaláson - derül ki a tárgyalási alapelvekből, amelyeket hétfőn ismertettek Brüsszelben. Spanyolországnak már régóta vannak igényei a brit területre, de az Európai Unió csak most, a Brexit után áll ki teljes mellszélességgel a spanyolok mellett - méghozzá a tagországok területi integritására hivatkozva. Mit jelent ez a gyakorlatban?
Egy magát megnevezni nem kívánó uniós diplomata így összegezte a helyzetet a londoni Observernek: "az EU és Nagy-Britannia új kapcsolatát szabályozó egyezmény csak abban az esetben terjedne ki Gibraltárra, ha ebbe Spanyolország beleegyezik. Vagyis Spanyolországnak és Nagy-Britanniának megegyezésre kell előtte jutnia Gibraltár ügyében."
Gibraltár: a sziklaszirt, amelyért a spanyolok bármire képesek
A sziget lakói sem Spanyolország uralmára, sem az EU-ból való kilépésre nem vágynak.
Boris Johnsonnak tehát erre a problémára is megoldást kell találnia. A brit korona 1713-ban szerezte meg Gibraltárt az utrechti szerződésben, de Spanyolország sosem ismerte ezt el mint végleges szerzeményt. Gibraltár a brit flotta miatt volt fontos évszázadokon át, de ma ennek már csak szimbolikus jelentősége van. A britek persze hivatkozhatnak arra, hogy Gibraltár lakóinak döntő többsége szívesen maradna Őfelsége alattvalója. Amíg az Egyesült Királyság tagja volt az EU-nak addig könnyen hárította a spanyol igényeket, de most a 26 tagállam immár Spanyolországot támogatja.
A Guardian megkérdezte a brit külügyet, hogy Gibraltár ügyében milyen álláspontot képvisel. A válasz: mi minden brit terület nevében tárgyalunk - beleértve Gibraltárt is.
A tárgyalások az Európai Unió és az Egyesült Királyság között március 3-án kezdődnek. Boris Johnson álláspontja az, hogy akkor is véget vetnek a mostani átmeneti együttműködésnek az év végén, ha addig nem lesz egyezmény az Európai Unióval. De mi lesz Skóciával, Észak-Írországgal és Gibraltárral?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Az Alzheimer-kór sokkal több nőt érint, mint férfit. Ennek oka nem az, hogy a nők tovább élnek, hanem a hormonháztartásuk sajátossága. Megfelelő életmóddal azonban a kognitív képességek hanyatlása megelőzhető – állítja új könyvében Lisa Mosconi agykutató.
Felföldi József szerint a végjátékban a NER levetett minden álcát és már simán csak lop.
A miniszter korábban azt mondta, nincs betiltva a Pride.