Számháborút indított az Intel az Apple M1 processzorára
Bemutatkozása óta ódákat zengenek az Apple saját lapkakészletéről. Csak idő kérdése volt, hogy az Intel a nyilvánosság elé álljon, hogy bizonyítsa, vannak olyan jók az ő lapkái is.
Bemutatkozása óta ódákat zengenek az Apple saját lapkakészletéről. Csak idő kérdése volt, hogy az Intel a nyilvánosság elé álljon, hogy bizonyítsa, vannak olyan jók az ő lapkái is.
Az Intel Iris Xe néven mutatta be a korábban DG1 kódnéven futó grafikus processzorát, amit kifejezetten üzleti felhasználásra készített a cég.
Az otthoni munka felfutása, a dolgok internetjének épülése és a digitalizáció általános terjedése olyan keresletet teremtett a chipek iránt, ami teljesen átalakítja az iparágat. A piacvezető Intel stratégiaváltásra kényszerülhet. Ennek jeleként az Apple már maga készíti eszközeinek agyát.
Pat Gelsinger, az Intel újdonsült vezérigazgatója nem tudja megemészteni, hogy az Apple már a processzorgyártásba is belekóstolt.
Az Intel jó néhány processzort mutat be és dob majd piacra az év során, többségüket az első negyedévben. A cég most megmutatta, mire számíthatunk tőlük.
Az egyenesen a Windows otthonából érkezett notebook elképesztően könnyű és kicsi, prémium hatást kelt az emberben és az ígéretek szerint nem kerül horror összegekbe. Megvizsgáltuk, hogy akadnak-e hátulütői.
Zsarolóvírus-támadás érte az Intel egyik, dollármilliárdos áron felvásárolt startupját. Az incidens szálai egy iráni kiberbűnözői csoporthoz vezetnek.
Néhány kiegészítő, néhány szoftver, és az új M1-es lapkával dolgozó Macek képesek lehetnek arra, amit senki sem gondolt róluk.
Hangos a techsajtó az Apple saját gyártású lapkakészletétől, amelynek teljesítménye olyan, hogy elbújhat mögötte az Intel szinte bármelyik processzora.
Megvizsgálták, tényleg megéri-e többet fizetni plusz 8 GB RAM-ért, mármint ami az Apple új lapkakészletével szerelt MacBook Prót illeti.
A ZenBook Flip S az Intel legújabb processzorával és gyönyörű 4K OLED kijelzővel lendül támadásba a pénztárcánk ellen. Vázoljuk, hogy milyen a gyakorlatban az Asus prémium kategóriás ultrabookja.
A Microsoft három partnerével közösen már javában dolgozik az új, Pluton névre keresztelt chipen, ami az Apple által kifejlesztett T2-es biztonsági egységéhez hasonló funkciót tölt majd be a számítógépekben.
Mozart néven kerülhet majd piacra 2021 végén az a processzor, amely segítségével szintet léphet a mesterséges intelligencia.
A tervek szerint 2025 márciusára zárul majd le a dél-koreai SK Hynixszel kötött üzlet.
Könnyen lehet, hogy hamarosan újra mobilos processzorokhoz jut majd a Huawei, a cég ugyanis az Intellel már üzletelhet, és állítólag a Qualcomm is azon van, hogy beszerezze az amerikai kormánytól az ehhez szükséges engedélyt.
Nem sűrűn cserélgette eddig logóját az Intel. A mostani újítás kapcsán már elindultak a találgatások: van-e bármilyen mögöttes jelentése, várható-e más jellegű változás a cég életében.
Nagy bejelentést ígért szeptemberre az Intel, és egy kicsit sem túloztak. Megjött az Ice Lake utódjának szánt Tiger Lake család, melyeken a már fejlettebb Xe grafikus architektúra kapott helyet.
Amennyiben még az ultrabookokat is túl nagynak és nehéznek találjuk, akkor az új Surface-eket nekünk találták ki, de azért nem árt előre felkészülni néhány hátulütőre. Teszten a Surface Go 2 és a Surface Pro X.
Az Intel jelenleg is vizsgálja azt az adatszivárgást, amely során jelentős mennyiségű üzleti titok és más bizalmas információ került ki a céges hálózatról a nyílt internetre. Állítólag hackertámadás történt.
Legalább fél évvel elhalasztja az Intel 7 nm-es technológiával készülő lapkáinak gyártását, és lehet, hogy emiatt a bíróságon köt majd ki.