Lenyűgöző fotó: elkészítette az első igazi szelfit a Marson állomásozó InSight
A NASA robotgeológusa korábban is készített már szelfit magáról, de a mostanin a robot "teste" és a körülötte lévő munkaterület is látható.
A NASA robotgeológusa korábban is készített már szelfit magáról, de a mostanin a robot "teste" és a körülötte lévő munkaterület is látható.
A történelem során először hallhatja az emberiség, hogyan fúj a szél egy idegen bolygón. Az InSight véletlenül rögzítette a hangot.
A Holdon és Marson történő paradicsomtermesztést fogja tanulmányozni az a műhold, amit a SpaceX indított útnak.
Új képeket küldött a NASA InSight nevű űrszondája, amely csütörtök óta dolgozik a Mars felszínén.
Néhány évtized múlva magyar fejlesztésű űrszonda is eljuthat a Marsra, a fiatal mérnököknek pedig már most sem kell külföldre menniük, ha érdekes csillagászati kutatásokhoz akarnak csatlakozni – mondta az MTA Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont (CSFK) tudományos főmunkatársa az M1 aktuális csatorna vasárnap esti műsorában.
Emlékszik még a magyar kormány által három éve futtatott óriásplakátokra? A Marson még emlékeznek.
Az első európai marsjárónak szánt ExoMars rover akár két méterrel a bolygófelszín alá is képes lefúrni. A 2020-ban startoló űreszközt Spanyolországban próbálgatták a magyar szakemberek.
Ritkán látni olyan boldognak a NASA embereit, mint amilyenek hétfőn voltak, amikor a májusban útnak indított szondájuk sikerrel landolt a Mars felszínén.
Az InSight nevű szonda hétfőn landolt sikeresen a Marson, kedd reggelre pedig az első jó minőségű fotót is elküldte.
Ezer és ezer dolognak kellett teljesülnie ahhoz, hogy a NASA InSight nevű űrszondája hétfőn landolni tudjon a Mars felszínén. Mutatjuk, hogyan nézhetett ez ki a gyakorlatban.
Hosszú hónapokig tartó utazást követően november 26-án, hétfőn sikerrel landolt a Mars felszínén a NASA új űrszondája.
Hat hónapnyi utazást követően várhatóan ma 21 óra körül landol a Marson a NASA robotgeológusa, amely a vörös bolygó rengéseit is vizsgálja majd. Az InSight leszállását élőben sugározzák.
Elon Musk eddig is sokszor hangoztatta már, hogy szeretné kolonizálni a Marsot, a jelek szerint viszont ebben aktívan részt is venne.
A 2008-as animációs film két szereplője után Wall-E és EVA nevet kapott műszerek figyelik az InSight robotgeológus űrszonda landolását a Marson hétfőn. Ezek az eszközök közvetítik, ahogyan a szonda alábukik a Mars légkörében. A két úgynevezett CubeSat (kockaműhold) aktatáska méretű mini műhold néhány ezer kilométerre lesz a Marstól, amikor az InSight megérkezik.
Azt hihetnénk, fellélegzik a természet, ha végre esőt hozó felhők érkeznek a sivatag fölé. Sok esetben ez így is van, azonban bizonyos mikroorganizmusok számára az eső egyenlő a halállal.
November 26-án, közép-európai idő szerint 21 óra körül landol a Marson az InSight űrszonda. Az érdeklődők a NASA-nak köszöhetően élő adásban követhetik majd figyelemmel a műveletet.
Gyerekszerkesztőink megszakértették az űrkutatás legfontosabb kérdéseit, például, hogy miért kell új bolygókra elutazni.
A világűr meghódítása alapítása óta fontos célja a NASA-nak. Most kijelölték az új küldetést: irány a Mars és aztán tovább.
A tervek szerint 2020 júniusában indítja útjára következő Mars-járóját a NASA, ami 2021-ben ér oda a szomszédos bolygóra.
Az amerikai űrhajózási és űrkutatási hivatal, a NASA és az asztronautái továbbra is a Marsra készülnek, még ha halálos sugárzásnak, esetleges látásvesztésnek és csontsorvadásnak vannak is kitéve. Szakértők szerint az ember 25 éven belül léphet a vörös bolygóra.