Furcsa tünetek jelentkeztek Navalnijon a börtönben, megmérgezhették
Kiütések jelentek meg rajta a börtönben, nem tudják, mi okozhatta.
Kiütések jelentek meg rajta a börtönben, nem tudják, mi okozhatta.
Az észak-koreaiak elengedték a felségvizeikre tévedt orosz halászhajót, majd egy észak-koreai halászhajó téved dél-koreai területre.
Szokatlanul - és nyugtalanítóan - száraz és forró az északi sarkkör, az oroszok már megtapasztalták ennek következményeit.
Az újra fellángolt grúz–orosz ellentétek is jól mutatják, hogy messze van az ideálistól Oroszország és a többi volt szovjet tagköztársaság viszonya.
Az őszi helyhatósági választás miatt mentek az emberek az utcára.
Az orosz teniszezőnek vissza kellett lépnie 250 ezer dollár (73 millió forint) összdíjazású washingtoni keménypályás női tenisztornától.
A matrózok hazautazhatnak, a hajó azonban Izmail kikötőjében marad.
Jelcin regnálásának végén is hasonló folyamatok zajlottak.
Őrizetbe vették szerdán Moszkvában Alekszej Navalnijt, a legismertebb orosz ellenzéki politikust, aki egy nappal korábban arra szólította fel honfitársait, tüntetésekkel tiltakozzanak az ellen, hogy a helyhatósági választások közeledtével a hatóságok rendre kihúzzák az indulók közül az ellenzéki jelölteket.
Moszkva szerdán mély sajnálatát fejezte ki amiatt, hogy orosz harci gépek egy nappal korábban kétszer is megsértették Dél-Korea légterét. A lövöldözéssel párosuló incidensben Japán és Kína is érintett volt.
A 26 sátorból álló táborban vélhetően egy fűtőberendezés okozott tragédiát.
Több olyan projektet sikerült megszereznie egy hackercsoportnak, amelyet vagy már megvalósított, vagy még csak elméletben dolgozott ki az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat.
Szentpétervár mellett fotózták le, testőröket sem vitt magával.
Mindez egy héten belül történt.
Az űrverseny első évei egyértelműen a szovjeteké voltak: a kommunista birodalom bocsátotta Föld körüli pályára az első műholdat, Jurij Gagarin volt az első ember, aki megjárta a világűrt, a szovjetek küldték az első űreszközöket a Holdra, s Alekszej Leonov volt az első űrhajós, aki kilépett a kozmoszba. Moszkva mégis elvesztette az egyik legfontosabb versenyt, a holdra szállásért vívott ütközetet. És nem is véletlenül.
Fél évszázaddal az első holdra szállás után újraindul az űrverseny, ám a második szakasz több okból is egészen más lesz, mint az amerikaiak által megnyert első. Az egyik fő különbség, hogy új vetélytársak is jelentkeztek – például Kína, India és az Európai Unió –, a másik pedig az, hogy most nemcsak a tudományos és ideológiai célok fontosak, hanem a gazdaságiak is.
Határozatlan időtartamú tűzszünetben állapodtak meg a kelet-ukrajnai konfliktusban érintett felek a válság rendezésére hivatott háromoldalú, Kijev, Moszkva és az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) képviselőiből álló összekötő csoport szerdai ülésén Minszkben.
A Donyec-medence számára különleges státust kellene adni, amit az ukrán alkotmányban végleges hatállyal rögzíteni kellene. Kína nem jelent fenyegetést Oroszország számára, az Iránnal szembeni erőfitogtatás csak veszélyes helyzetet teremthet, és Moszkva kész megfontolni a Grúziával szemben hozott szankciók feloldását – egyebek között erről beszélt Szergej Lavrov orosz külügyminiszter az Argumenti i Fakti című lapnak adott, szerdán megjelent interjújában.
Christian Kern felügyelőbizottsági tag lett az RZSD-nél.