Oroszország: gáz van, de csak 2022-ben lesz annyi, mint 2019-ben volt
Az olaj- és a gázkitermelés is csökken idén Oroszországban, az exportárak jóval alacsonyabbak, mint korábban.
Az olaj- és a gázkitermelés is csökken idén Oroszországban, az exportárak jóval alacsonyabbak, mint korábban.
A hurrikán miatti kényszerű leállások a térség kőolaj-felhozatalának a 82 százalékát, a földgázénak pedig az 59 százalékát bénította meg.
Megsokszorozódtak a tengerjogi viták a térségben, elsősorban az elmúlt években feltárt földgázmezők miatt.
A Földközi-tengeri próbafúrásokról is jó hírt vár Erdogan, bár az ottani kutatások az EU szerint sértik a nemzetközi jogot.
Rezsicsökkentés ide vagy oda: annyira olcsó már a gáz, hogy sokat keres rajta a kormány.
Athén bejelentette, hogy minden és bármilyen eszközzel megvédi az országhoz tartozó tengerfeneket. Nagyon sok földgáz a tét.
A kutatók arra hívják fel a figyelmet, hogy a koraszülésnek egyértelmű környezeti okai vannak.
Hiába lesz kész az új vezeték, nem lesz mit szállítani benne, a fejlesztés ráadásul drága is.
A koronavírus-járvány miatt több szolgáltatónál kikapcsolási moratóriumot hirdettek, de a Népszava szerint ennek rövidesen vége.
A paksi atomerőműnek nagyon jó, a Mészáros Lőrinctől azóta állami tulajdonba került mátrai szénerőműnek rossz éve volt 2019-ben. Magyarország az orosz–ukrán gázvita miatt rengeteg földgázt importált és raktározott. A naperőművi termelés megduplázódott, de még így is csak kis szeletet képvisel.
A metán üvegházhatású gáz és az elmúlt évek növekedése még ahhoz képest is különösen nagy, hogy a légköri koncentrációjához az elmúlt évtizedekben az emberiség így is elképesztő mértékben hozzátett.
Elsősorban ásványi anyagokat nyerhetnek ki a szomszédos égitestről. Az, hogy kik végeznek majd ilyen munkát, egyelőre nem ismert.
Az intézkedést a koronavírus miatt hozták meg, de azokra nem vonatkozik, akik már ki vannak kapcsolva.
A román állami gázcég vállalta, hogy akár a magyarországi fogyasztás hatodát kitevő gázmennyiséget szállít, ráadásul a romániaival azonos áron.
Ha megépül a déli gázfolyosó, akkor évente 1-2 milliárd köbméter földgáz nálunk köthet ki.
Putyin és Erdogan részvételével ünnepélyesen átadták a Törökországot Oroszországgal összekötő Török Áramlat gázvezetéket. A Déli Áramlat hamvaiból született vezeték célja Magyarország és azon keresztül Nyugat-Európa, de ehhez még meg kell építeni európai ágát, a Balkáni Áramlatot. Amire az EU környezetbarát fordulata és az ukrán tranzitszerződés megújítása mellett a világon semmi szükség.
A kormány azt reméli, hogy a Mészáros Lőrinctől visszavásárolt visontai szénerőmű gázüzeművé alakítására rengeteg pénzt kaphat majd az Unió klímavédelmi programjából, miközben a következő évtizedben nem új gáztüzelésű erőművekre lenne szükség, hanem a meglévők jobb kihasználására.
Hivatalában fogadta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn a Gazprom elnökét, Viktor Zubkovot.
Veszélyt jelentene a civilizációra a szénhidrogénekről való teljes lemondás – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök egy szerdai moszkvai befektetői tanácskozáson.