Visszakerülhet az Apple boltjába az amerikai szélsőjobb kedvenc appja
Az Apple szerint sikerült érdemi és tartalmas párbeszédet folytatniuk a Parler fejlesztőivel.
Az Apple szerint sikerült érdemi és tartalmas párbeszédet folytatniuk a Parler fejlesztőivel.
Egy katalán egyetemen barikádozta el magát 24 órán keresztül Pablo Hasél, hogy így kerülje el a letartóztatását. A rapper Twitter-üzeneteiben és dalszövegeiben éltette a terrorizmust, élesen támadta a spanyol királyságot és a rendőrséget.
A 2018-ban indított Parler a szólásszabadság egyik utolsó bástyájaként reklámozza magát. Más kérdés, hogy ezzel olyan bejegyzések terjedésének is szabad teret ad, melyek egyértelmű hazugságokon alapulnak. A szolgáltatás a Google és az Apple alkalmazásboltjából is eltűnt.
A Salamon-szigetek miniszterelnöke szerint a Facebook miatt ma már néhány perc alatt lerombolható bárki jó hírneve, és ez baj.
Megerősített terrorizmus elleni közös fellépést ígértek Európa vezetői virtuális megbeszélésük nyomán, többek közt Schengen fokozottabb védelmét, a rendőri és határvédelmi szervek szorosabb együttműködését és az online terrorista tartalmak gyorsabb eltávolítását ígérve.
A TikTok letilt minden olyan tartalmat és fiókot, ami a QAnonhoz kapcsolódó tartalmat oszt meg.
Amerikai filmsztárokat is sikerült bevonni a Facebook és az Instagram ellen indított #StopHateforProfit nevű kampányba, amely az oldalon terjedő gyűlöletbeszéd és félretájékoztatás leküzdése miatt indult.
A Trump-ügy miatt kifakadt dolgozóit most már azzal nyugtatja Mark Zuckerberg, hogy ő is belátta, vannak bejegyzések, amelyekre igenis billogot kell rakni.