Tizennégy emberből egy soha nem költözik sehova
A magyarok átlagosan 3,4 lakásban élik le az életüket.
A magyarok átlagosan 3,4 lakásban élik le az életüket.
Az orosz milliárdos megkapta az engedélyt három lakás egybenyitására.
Első helyen Bernie Ecclestone lányának háza áll.
Máris szakadozik a nagy budapesti ingatlanlufi.
Nemrég bevásárolta magát egy állami tenderek sorát elnyerő cégcsoport, a WHB egyik vállalkozásába, a WHB Ingatlan Kft.-be Tiborcz István. Utóbbi társaság ugyanakkor önállóan nem indult még közbeszerzéseken, és nincs kimutatható kapcsolata közpénzből finanszírozott beruházásokhoz – derítette ki a Direkt36.
Az emberek szívesen költöznek azokba a térségekbe, ahol kedvezőek a gazdasági folyamatok; ez jellemzően az ország északnyugati harmada; Közép-Magyarország, Győr-Moson-Sopron, Vas, valamint Fejér megye. Mindez magas tranzakciószámot és magasabb ingatlanárakat eredményez ott – derül ki az Otthon Centrum legújabb elemzéséből.
Rekordáron hirdetik a Római-parti hullámtéren készülő apartmanjaikat neves nagyvállalkozók – köztük Garancsi István –, akik az építési tilalom előtt kaptak engedélyt.
Az amerikai elnökaspiráns sosem aprózta el az építkezést, a nevét viselő toronyépületek New Yorktól Isztambulig megtalálhatóak.
Rekordáron hirdetik a Római-parti hullámtéren készülő apartmanjaikat neves nagyvállalkozók – köztük Garancsi István –, akik az építési tilalom előtt kaptak engedélyt.
Nyugaton fellendült az újlakás-piac, keleten csak pár városban van élénkülés.
Újságíróink elmentek ahhoz a villához, amely a BM szerint is Ghaith Pharaoné, és halált megvető bátorsággal megnyomtuk a világszerte körözött milliárdos csengőjét. Megpróbáltunk kapcsolatba kerülni azzal a személlyel, akit több ország rendőrsége is köröz, és 2015 októbere, Seregélyes előtt 25 évig nem örökítette meg a sajtó.
Elkezdték tiltani a lakások airbnb-s kiadását a budapesti társasházak, amelyre ügyvédi irodák hívják fel a figyelmet – írta a Figyelő.
A szakértők szerint már csak stagnáló árakról beszélhetünk.
A teljes hazai népességnek a fele vagyontalannak minősíthető, miközben az igazán jelentős (70 millió forint feletti) vagyonnal rendelkezők aránya 5 százalék körül lehet Magyarországon – állítja a Társadalmi Riport 2016 című, frissen megjelent tanulmánykötetben Fábián Zoltán és Kolosi Tamás szociológus.
Az ötvenmilliónál drágább ingatlanok vevőinek már 16 százalékát teszik ki külföldiek. A vevők bő harmada ázsiai, elsősorban kínai.
Két és félszer nagyobb az ütem, mint az uniós átlag.
Az idei harmadik negyedévben 1341 építőipari céget töröltek, ami még mindig magasnak számít az ágazat nagyságrendjéhez képest, de az előző évek azonos időszakaihoz viszonyítva már kicsit szebb a kép.
Észak-Pesten az elmúlt két évben annyira keresettek lettek a panelek, hogy utolérték a téglalakásokat, most jöhet a stabilizáció.
Országosan 155 ezer, ebből Budapesten 45 ezer adásvételi szerződés megkötése várható 2016-ban. Új lakásokból országosan 10, ebből Budapesten 5 ezer lakást adnak át idén. Várhatóan az új lakások aránya a lakás adásvételi tranzakciókon belül közel 2,5 százalék lesz.