A koronavírus miatt már most azon pörögnek az emberek, hogyan díszítsék fel a lakásukat karácsonykor
Akkora az érdeklődés a karácsonyi holmik iránt, hogy már most válogathatnak a dekorációk közül az érdeklődők az egyik brit áruházláncnál.
Akkora az érdeklődés a karácsonyi holmik iránt, hogy már most válogathatnak a dekorációk közül az érdeklődők az egyik brit áruházláncnál.
Kereskedelmi, logisztikai és informatikai állásokat hirdetett meg az áruházlánc.
Júniusban már pontosan ugyanakkora volt a kiskereskedelmi forgalom, mint egy évvel korábban. A csomagküldő szolgálatok forgalma a karantén után visszaesett, ahogyan a benzinvásárlás is.
A Tesco londoni központjánál lévő forrásokra hivatkozva arról ír a Magyar Nemzet, hogy miután Lengyelországból kivonult a cég, a cseh, a szlovák és a magyar boltokban is változások jöhetnek.
Az ok egyszerű: 2015 óta öt centbe kerülnek a vásárlóknak. A bevezetés óta 95 százalékkal kevesebb egyszer használatos műanyag zacskót adtak el.
Még csak részleges adatok ismertek arról, mennyire ütötte meg a koronavírus a kereskedelmet, de ezekből az látszik, hogy májusban még nem volt az igazi az újranyitás, csak júniusban kezdhetett el javulni a helyzet.
A Brexit miatt kialakítandó vámszabad területek bővítését a vadvilágot óvó szabályozás feloldása kísérheti.
Utánvételes levélben árult biofüvet egy férfi, azonban becsúszott két hiba a "tökéletes konspirációba".
Csehország és Szlovákia után Magyarországon is elindult az IKEA használtbútor-szolgáltatása.
A meglepetés erejével hódítanak a cégek a kínai piacon: egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek azok a kampányok, aminek a keretén belül a vásárló kifizet egy összeget és nem is tudja, mit kap ezért cserébe. A legelvetemültebbek akár egy millió jüant, azaz közel 43 millió forintot is fizetnek a meglepetésért.
Az elmúlt pár hónapban összeomlott a hazai ruházati kereskedelem.
A tavalyi év bevételei alapján a magyar láncok a középmezőnyben helyezkednek el.
Az online pénztárgépek adatai alapján számolt a KSH a magyar boltok helyzetéről.
Egyelőre kevesen merészkednek be a budapestiek a plázákba, a korlátozások feloldását követő első napon csak a kávézóban találtunk teltházat. A vásárlóknál pedig már csak kézfertőtlenítőből volt kevesebb a bevásárlóközpontban. Körbenéztünk a nagyobb áruházakban, hogyan indult újra az élet.
Egy friss felmérés szerint a fővárosi vállalkozók több mint egyharmada húzta le a rolót a járványhelyzet miatt. A boltosoknak is elfogyott a tartalékuk, itt az idő átgondolni a 65 évnél idősebbek vásárlási idősávját is.
Az áruházláncnál a házhoz szállítások számának emelkedése miatt felvettek 240 új dolgozót. Van köztük kozmetikus és balett-táncos is.
De nem csak nekik: boltba menni, taxiba ülni is csak eltakart arccal lehet.
Együttműködésen kívül sok mást nem kérhet a boltoktól Karácsony Gergely, aki a héten jelentette be, hogy április 27-étől a budapesti piacokon, kereskedelmi egységekben és a BKK járművein kötelező lesz a maszkviselés. A Fővárosi Közlönyben csütörtökön kihirdetett rendelet ráadásul azt is leszögezi: aki nem tartja be a szabályokat, azt legfeljebb figyelmeztetni lehet, más büntetéstől nem kell tartania. A szakértő szerint kormányrendelet nélkül a főpolgármesternek jogilag nincs is arra felhatalmazása, hogy saját területükön előírja a boltoknak vevőik ellenőrzését. A főváros máshogy gondolja.
A főpolgármester szerint az intézkedés segít majd abban, hogy elkezdhessék enyhíteni a koronavírus miatti korlátozásokat.