Súlyos állapotú koronavírusos betegeknél nincs számottevő hatása a vérplazmakezelésnek
Egy argentin klinikai kísérlet eredményeiből vonták le szakértők a következtetést.
Egy argentin klinikai kísérlet eredményeiből vonták le szakértők a következtetést.
Az Országgyűlés fideszes elnöke osztrák kollégájával beszélt a járványügyi helyzetről.
Az üzletek újranyitásával szombaton megkezdődik a koronavírus-járvány miatti járványügyi korlátozások fokozatos feloldása Franciaországban, az általános karantén megszüntetését december 15-én tervezi a kormány – jelentette be Emmanuel Macron.
A legtöbb aktív fertőzött főváros és Pest megye után Győr-Moson-Sopron megyében van. Ezer lakosra vetítve viszont más a helyzet.
Elkezdődött a dolgozók szűrése az intézményekben, megjöttek az első eredmények.
A német kormány december 15-én vizsgálja felül a járványhelyzet miatt elrendelt korlátozó intézkedéseket, ezután döntenek az enyhítésről.
A légitársaság részvényeinek szárnyalásához a szakértők szerint az is hozzátesz, hogy rengeteg tartalékkal rendelkezik.
A szlovén kormány szigorú büntetések bevezetését kezdeményezi a járványügyi intézkedések megsértőivel szemben. Zágrábban tömeges koronavírus-tesztelésről döntöttek, miután a városban a 24 óra alatt elvégzett 1200 teszt harmada pozitív lett.
Rimóczi László csak tréfának szánta a dolgot, de mostanra alig tud lépést tartani a megrendelésekkel.
Az országos tiszti főorvos az operatív törzs sajtótájékoztatóján mondta el, hogy mennyire örül a zenész gyógyulásának.
Az Európai Bizottság már a hatodik szerződést köti meg vakcinafejlesztő céggel.
Már a települések 91 százalékán van jelen a koronavírus, a szennyvízadatok szerint öt nagyvárosban várható, hogy nőni fog a fertőzöttek száma.
Nem kétséges, hogy az anyagilag rosszabb helyzetben lévőket keményebben sújtja a koronavírus-járvány, de vajon pszichés szempontból is a szegényebbek jönnek-e ki rosszabbul a pandémiából? – tették fel a kérdést minnesotai kutatók.
Egy évtized alatt hetven százalékkal nőtt az Európai Unióban a hajléktalanok száma, most több mint 700 ezer embernek kell nap mint nap szembe néznie azzal, hogy nincs tető a feje felett. Az Európai Parlament azt a cél tűzte ki, hogy 2030-ig számolja fel az EU a hajléktalanságot.