Kásler: Nincs pedagógushiány és véget ért a véleménydiktatúra
Az emberi erőforrások minisztere szerint az orvoshiány is enyhül, pedagógushiány pedig egyáltalán nincs.
Az emberi erőforrások minisztere szerint az orvoshiány is enyhül, pedagógushiány pedig egyáltalán nincs.
Miután tavaly a köztévé nem hosszabbította meg a szerződésüket, az idén tíz éves On The Spot lassított a tempón, és átálltak a nagyobb ívű dokumentumfilmek készítésére. Elvállalták egy etióp törzs lányának a taníttatását, forgatják egy Auschwitzban született nő történetét, és már hét éve dolgoznak Geréb Ágnes sztoriján is. Mindeközben pedig a világot járva gyereket nevelnek. Cseke Eszterrel és S. Takács Andrással beszélgettünk.
Monostori Imre Levélhozta és más történetek című könyvében világszemléletükben különböző írókról ír.
Viktor Pelevin Titkos pillantások a Fudzsi-hegyre című könyvével ismert önmagát hozza, egy új technológiáról fantáziál, amely a boldogság sűrített keverékét fecskendezi be.
A világon a legtöbb Velázquez-, Goya-, Rubens- és Bosch-alkotással büszkélkedő Prado heti két nap nyitvatartással és néhány száz festménnyel indult.
Az "argentin Tarantinónak", a 39 éves Luis Ortegának nem kell Hollywood, hogy jó filmet csináljon.
Lassan könyvvé növi ki magát a Tiszatájban futó különleges interjúsorozat, amelyet Rácz Lajos klímatörténész készített éveken át a nemrég elhunyt Konrád Györggyel.
Nagyapjának a második világháborús frontról írt leveleit osztotta meg a nyilvánossággal könyvében egy német szerző. Alice Frontzek művében nem egy vérszomjas fasiszta vadállat, hanem egy, a katonai szolgálatot kötelességének tekintő és a családja iránt aggódó férfi képe rajzolódik ki.
Traumatizált kamaszok 1939 és 1945 közötti felnőtté válásáról, a mával való hasonlóságról készített kortárs darabot Kedves Én! címmel a KV Társulattal a számos műfajban mozgó fiatal rendező, Szenteczki Zita. Interjú.
Közeli, részletgazdag, utcáról utcára, emberről emberre haladó képet ad az 1956-os harcokról Eörsi László immáron sokkötetes életműve, amely mindenki forradalomképét átalakítja, aki hagyja, hogy hasson rá a valóság. Most a női szemszöggel foglalkozik.
Fotóritkaságokat tartalmazó kiadvány jelent meg nemrég. Fényképíró masinák a fotográfia hőskorából.
Mit csinálnak a gyerekek, amikor a szüleik azt hiszik, hogy azt ugye biztosan nem csinálják? Egy új magyar film egészen közelről megmutatja, hogy de igen, sőt: sokkal többet.
Bujdosó János, a hazai alter színtér ismert alakja zenekarával legújabb albumán is markánsan reflektál közállapotainkra.
Legutóbb a Frankfurti Könyvvásáron nevezték hazugságnak az osztrák Peter Handke egész életművét. De az amerikai írószövetségtől kezdve az albán miniszterelnökig sokakat megdöbbentett, hogy egy olyan író kaphatja meg idén a Nobel-díjat, aki tagadja a srebrenicai népirtást és gyászbeszédet mondott a szerb diktátor, Slobodan Milosevic temetésén.
Hamarosan ökokrimije jelenik meg magyarul a konzervatívok bajuszát rángató új irodalmi Nobel-díjas lengyel szerzőnek, Olga Tokarczuknak, aki szabadelvű, vegetáriánus és feminista. Róla beszélgettünk egyik fordítójával, a József Attila-díjas Pálfalvi Lajossal, aki személyesen is ismeri a lengyel írónőt.
Fellép az ütőhangszerek varázslója, Martin Grubinger is, aki időnként elordítja magát, visít, lelkesen mutogat, vicsorít a közönségre, s beszélni tanít egy stoptáblát.
Miközben egyre több művészt foglalkoztat a klímakatasztrófa veszélye, egyes múzeumok már nem fogadnak el támogatást környezetszennyező cégektől. Londonban pedig már arra is ügyelnek, hogy az idei művészeti vásároknak kisebb legyen a karbonlábnyoma.
Nagyanyja élete forog veszélyben, ezért a főszereplőnek lépnie kell, de nem bánja meg.
Halála után szimbolikusan átértelmezhető Térey János posztumusz könyvének címe, már csak azért is, mert a kötet kompozícióját még a szerző állította össze
Legyártják a Szent Jobbot egykor körbehordozó „aranyvonatot” 300 millióért. Igaz, információnk szerint egymásnak dobálják a múzeumok, és várhatóan a katolikus egyház sem adja az ereklyének még a másolatát sem.