5 milliárd forintot kér a kormánytól a turisztikai cégek megmentésére a fővárosi iparkamara
A válság miatt turizmusból élő üzletek tömegei zárhatnak be hamarosan, emberek tízezrei kerülhetnek utcára Budapesten az iparkamara szerint.
A válság miatt turizmusból élő üzletek tömegei zárhatnak be hamarosan, emberek tízezrei kerülhetnek utcára Budapesten az iparkamara szerint.
Pörög a hazai várak és kastélyok látogatottsága, mióta a járvány első hulláma után újranyitottak.
Még most sem egyértelmű, hogy kicsit több, mint két hónap múlva milyen feltételekhez kötik a rövid távú lakáskiadást, de sokan ennek ellenére is befizetik az éves átalányadót, hogy megtartsák az engedélyüket.
Családi apartmanok, kemping, sportpálya és napelempark is épülhet Mátraverebélyen.
Már nem sokáig húzhatja a kormány, hogy ne nyúljon a zsebébe és segítse ki a budapesti turizmusból élőket a K&H vezető elemzője szerint.
Karácsony Gergely egyik kampányígérete volt a luxusingatlanokra kivetett Tiborcz-adó bevezetése, a javaslattal mostanra elkészült a főváros. A 15 perc ingyen parkolás jövő nyártól jöhet, 7-800 forintos óránkénti parkolás biztosan nem lesz. Az önkormányzati választás egyéves évfordulóján kérdeztük Karácsony Gergely főpolgármestert, aki nagyon elégedetlen a kormányzat járványkezelési gyakorlatával.
Újra felvetődött, hogy a kormány visszaszerezné a ferihegyi repteret, a Bloomberg által idézett találgatások szerint a többi között a Mol közreműködésével. A reptér értéke 700-800 milliárd forint, ami még az olajmultinak sem aprópénz. A reptér a járvány előtt ráadásul jól fialt, és nem rövid távú, hanem sok évtizedes befektetés, meg aztán állítólag nincs is eladósorban.
A hotel- és panziófejlesztési program győztesei között sok kormányközeli után egy ellenzéki név is felbukkant.
Újabb milliárdokat osztott ki a kormány a Kisfaludy-program keretében.
Idő előtt leselejtezett óceánjárókkal telt meg a hajóbontó a török Aligában, miután a koronavírus-járvány ezt az iparágat is súlyosan érintette.
Nagyon jó évük volt 2019-ben az utazási irodáknak, így bár idén tizedére esett a forgalmuk, nem mennek tömegével csődbe.
2019-hez képest 73 százalékkal kevesebb turista utazott az országba az év első nyolc hónapjában.
Az önkormányzat lemondott elővásárlási jogáról, zöld utat adva ezzel a Cifra malom megvásárlásához.
Augusztusra már 13 százalékkal haladta meg a tavalyit a foglalások száma.
Ez viszont alig látható a tőzsdei cégének eredményein.
Akár 90 százalékkal is csökkenhet a fővárosi turisztikai vállalkozások ingatlan bérleti díja, de feltétel, hogy ne bocsássanak el alkalmazottakat. A taxisoknak a drosztíjkedvezményen kívül megszavaztak még egy plusz könnyítést is.
7-17 millió munkahely szűnhet meg az idén, mert nem mennek a turisták Afrikába – írja a Le Monde. A külföldi utasok száma az első félévben 57 százalékkal csökkent annak ellenére, hogy Afrikát viszonylag eddig megkímélte a koronavírus-járvány: 35 ezren haltak meg az 1,2 milliárd lakosú kontinensen.
A koronavírus-járvány miatt gyakorlatilag megszűnt a hazai idegenforgalom egyik legjobban teljesítő ágazata, a konferenciaturizmus. A bevételek drasztikus csökkenése miatt már elkezdődtek a leépítések, az évi közel ezermilliárdos forgalmú rendezvényiparág csak komoly kormányzati segítséggel maradhat életben.
A turizmus leállt, a hitelmoratóriumnak pedig év végén részben vége, ezért sok hitelből, befektetési célból vásárolt lakást próbálhatnak elsózni a tulajdonosaik.
A nyár második felében a belföldi turisták a hatalmas drágulás ellenére megmentették a vidéki szállásadókat, viszont a fővárosiaknak és az utazási irodáknak immár biztosan fekete év lesz az idei a járvány második hulláma miatt.