Abu-Dzabi érdeklődik a Magyarországról Lázárék által kiengedett, rejtélyes múltú Klimt-kép iránt
Megdöbbentő részletek derülnek ki Alfred Weidinger osztrák művészettörténésznek a kép történetét felkutató tanulmányából.
A virtuális utazás koronavírusos időkben sem pótolja az igazit, de jó időtöltés. Városnézés, hajózás, múzeumlátogatás interneten.
Vírusveszély van, ne jöjjenek a turisták – de nézzenek körül nálunk. Mint az eszes lány Mátyás királynak, valahogy úgy adott is meg nem is az utazóknak a Feröer szigetek idegenforgalmi hivatala. Az utazási korlátozások közepette számítógépes játékra emlékeztető virtuális túrákat szerveztek. A Norvégia és Izland közt félúton fekvő dán területen önkéntesek vállalkoztak az élő avatár szerepére. Fülhallgatóval, sisakjukon kamerával kezdték bejárni az aznapi útvonalat, mindig arra haladva, amerre a virtuális túra résztvevői irányították őket. Ha kellett, még futni is kezdtek vagy fel is ugrottak. Júniusig 22-szer játszották ezt el, a felvételek utólag is megtekinthetőek a Facebookon.
Az ötlet a szellemességével tűnik ki a hasonló próbálkozások közül, és erre szükség is van, mert a technika mindmáig nemigen képes pótolni az utazás személyes élményét. A valósághoz legközelebb álló megoldás a virtuális valóság – lenne, ha fejlettebb lenne.
Megdöbbentő részletek derülnek ki Alfred Weidinger osztrák művészettörténésznek a kép történetét felkutató tanulmányából.
Kényes téma lett a kormány számára, hogy mennyit költenek adófizetői pénzekből a védett személyek hivatalos külföldi útjaira.
4,6 százalékra gyorsult az infláció. Legnagyobb mértékben a háztartási energia, azon belül a vezetékes gáz drágult.
A MÁV közlése szerint a délelőtt folyamán állhat helyre a menetrend.
Alsó hangon hatmillió forintot viselt magán.
Új eszközöket kaphat a rendőrség a rendzavarók távoltartására.
A politikus azt mondja, ők nem elemezgetni akarják a politikát, hanem értékek mentén építenének közösséget.