A 30 milliárd forintos álomhatárhoz közelít az e-sport piaca Magyarországon
A magyar felnőttek több mint fele játszik vagy játszott már életében valamilyen videojátékkal. Az e-sport már profi sportágnak számít, és óriási üzlet épült rá.
A magyar felnőttek több mint fele játszik vagy játszott már életében valamilyen videojátékkal. Az e-sport már profi sportágnak számít, és óriási üzlet épült rá.
Ahogy a tévéműsoroknál és mozifilmeknél a „tizennyolcas karika”, úgy a videojátékoknál is létezik korhatár-besorolás. Nagyjából ugyanannyian is veszik komolyan. Pedig érdemes lenne.
Mindössze két videót töltött fel eddig Jablinski Games nevű YouTube-csatornájára Jack Black, de ez a kettő is elég volt ahhoz, hogy százezrek kövessék be. Rég láthattunk ilyen mértékű növekedést.
Az első SimCity még a Nintendo korabeli gépén lett volna játszható, de végül soha nem is lett belőle kész termék. Néhány lelkes videojátékos azonban megszerezte és 27 év után letölthetővé tette.
Idén is remek videojátékok készültek, az egyiknek ráadásul jövőre se nagyon látszik kihívója. A Rockstar Games újdonsága nemcsak milliók szórakozása lett, de a HVGame – Az év játéka-díjat is elnyerte.
Ingyen játékot ad minden olyan felhasználónak a Bethesda, aki megvásárolta a nagy csalódást okozó Fallout 76-ot.
Kiváló üzletember, feltaláló, és nem mellesleg az emberiség jövőjét meghatározó cégek ügyvezetője. Ha néhány szóban kellene bemutatnunk Elon Muskot, alighanem így jellemeznénk őt. De a helyzet az, hogy másban is jó a Tesla és a SpaceX atyja: kiváló videojátékos hírében áll, aki nem veti meg az AAA címes, újabb programokat sem.
Alapból több mint 20 euróba kerül, de most határozott ideig ingyen beszerezhető a Subnautica, amelyben a víz alatt világ teremtményeivel és viszontagságaival is meg kell küzdeniük a játékosoknak.
Méltó módon ünnepli a Doom 25. születésnapját a játék egyik szellemi atyja, John Romero.
Érdekes kísérletek zajlanak mostanság az Nvidiánál: a mesterséges intelligenciát használva egy új számítógépes grafikán dolgoznak, amely már nagyon közel áll a valósághoz.
Az év egyik meglepetésének tűnő Fallout 76-ról a megjelenése előtt jó véleménnyel volt a szakma. De végül pont az maradt ki belőle, ami miatt valóban érdekesnek tűnt. A fejlesztői hibák mellett ráadásul adatszivárgás miatt is fájhat a játékosok feje.
A Valve CS:GO nevű játéka eddig sem volt drága, a kiadó azonban úgy döntött, teljesen ingyenessé teszik azt. Emellett a manapság nagyon kedvelt battle royale módot is megkapta.
A fejlesztő Square Enix elérhetővé tett egy demóváltozatot az új Tomb Raiderhez, így még a vásárlás előtt ki lehet próbálni az év egyik legjobb videojátékát.
Szokatlan tervvel orvosolná az Egyesült Államok hadserege az egyre nagyobb problémát okozó létszámhiányt: a gamereket fogják megszólítani az elkövetkező időszakban.
Olyan komoly függőséget okozhatnak mobiljátékok, például a Fortnite, hogy akár rehabilitáció is lehet a vége.
A kiterjesztett valóság igen hasznos és látványos technológia. Most nem várt területen kamatoztatták. Előttünk a jövő tetkója?
Paul George videojátékok iránti szenvedélyének hála rövidesen újabb gamereknek tervezett lábbelit ad ki a Sony és a Nike.
A Civilization VI második kiegészítőjében a természeti erőkkel, például a globális felmelegedéssel is meg kell küzdeniük a felhasználóknak.
Akadnak még hibák a Bethesda őszi újdonságával, az egyiket ráadásul maguk a játékosok idézték elő. Alighanem véletlenül.
Egy japán játékfejlesztő LinkedIn profilján jelent meg egy érdekes kiírás, amely szerint egy PlayStation 5-re készülő, vadonatúj produkción munkálkodik. Az oldal később elérhetetlenné vált.