Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A kiterjesztett valóság igen hasznos és látványos technológia. Most nem várt területen kamatoztatták. Előttünk a jövő tetkója?
A kiterjesztett valóság (rövidítve AR) napjaink egyik leghasznosabb technológiája, hiszen számos területen kamatoztathatónak tűnik, például az időjárás-jelentéseknél, a szépségiparban, de az olyan vállalatok, mint a Facebook is előszeretettel használja.
Egy Olo Sabandija nevű játékos most új módon hasznosította: egy régi Nintendóhoz tartozó joystick képét tetováltatta magára, amely azonnal életre kel, ha a telefonja kameráját ráirányítja. Ezen keresztül ugyanis mozog. Ráadásul nem valamilyen gyenge animáció elevenedik meg így, hanem a videojátékok egyik klasszikusa, Sonic.
Here's a direct from the screen version of my AR tat pic.twitter.com/CuIYaDZT6m
— Olo Sabandija (@olomerol) 2018. november 19.
Sabandija a Nerdistnek nyilatkozva azt mondta, játszani nem lehet vele, de technikailag nem megoldhatatlan. Vagyis később akár olyat is készíthet, amit végig lehet majd játszani, de ebben az esetben csakis olyat, ahol a karakter egyetlen irányban halad. Az összetettebbek sajnos egyelőre a lehetetlen kategóriába tartoznak, de talán idővel azok is működnek majd.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.