szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A lap idén nem tette boldoggá Donald Trumpot.

Rendhagyó győztest hirdetett a Time magazin az Év embere versenyben. A #metoo mozgalom az elmúlt hónapokban felhívta a figyelmet a szexuális zaklatások tömegességére és rendszerszintűségére, és befolyásos, egészen mostanáig érinthetetlennek tűnő embereket számoltatott el. Most a Time magazin is hivatalossá tette a mozgalom elképesztő erejét azzal, hogy a 2017-es Év emberének választotta. Akik megtörték a hallgatást – a magazin ezzel tiszteleg az megszólaló áldozatok előtt a címlapján.

A #metoo mozgalom a közösségi médiában tört át gátakat, miután megjelentek az első vádak a befolyásos hollywoodi producer, Harvey Weinstein ellen. A hashtag kíséretében nők tömegei kezdték el megosztani a saját zaklatásuk történeteit.

Tavaly Donald Trump került a Time címlapjára az Év embereként. Az amerikai elnök idén neheztelt azért, mert csak a jelöltek között volt, és nem számított ismét biztos nyertesnek.

A szűkített listán egyébként ott volt, többek között Kim Dzsong Un észak-koreai vezérrel, a Wonder Woman című film rendezőjével, Patty Jenkinsszel és az Amazon-alapító Jeff Bezosszal.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Gergely Márton Itthon

Sárosdi Lilla: Itt járunk a szőnyegen, ami alatt hullák vannak

Nem múlik a fájdalom – mondja a 20 évvel korábbi zaklatásról Sárosdi Lilla. A színésznő szerint azt sugallja a környezet, hogy az ilyenről hallgatni kell. "És így minden dühvel és félelemmel egyedül maradtam" – mondta a Krétakör művésze a hvg.hu kérdésére. Neki ezért segített sokat a hetekben kirobbant amerikai Weinstein-ügy. Azért lépett most elő, hogy másoknak is segítsen. Sárosdi üzeni azoknak, akik úgy érzik, hírbe hozta őket, hogy ez ellen könnyen tudnak tenni.

Vándor Éva Élet+Stílus

A férfiak most egy dolgot tehetnek: figyelmesen végighallgatják a nőket

Ezekben a napokban a magyar közösségi médiában is elterjedt: me too. Az Egyesült Államokból indult rövid állítással jelzik nők szerte a világon, hogy zaklatás áldozatai lettek. Azt remélik, láthatóvá válik, milyen sokan vannak, ezzel igyekeznek kiszabadítani társaikat a hallgatás spiráljából, és meggyőzni a férfiakat arról, hogy tömeges, rendszerszintű problémától van szó. Ez a cikk vállaltan követi ezt a perspektívát: női szemmel igyekszik magyarázatot adni a férfiaknak, hogyan kell érteni azt, hogy „én is”.