A sötét lelkű hiphopmogul partijain fehér volt a kötelező viselet
Zenei mogulból elítélt bűnöző lett Sean Combs, az egykori hiphopkirály, aki zűrös ügyei ellenére magabiztosan hitte, hogy érinthetetlen.
A múlt század Nagy Éve Nyugaton a 68-asok nemzedékét állította – jórészt sikeres – pályára, és új reményeket váltott valóra, Keleten azonban régi remények újabb elfojtását hozta magával. Jubileumi előzetesünk.
az emberarcú szocializmus volt a jelszó, ám végérvényesen bebizonyosodott, hogy a szép elképzelés reménytelen. A kísérletet eltiporták, ahogyan az előzőeket 1953-ban Berlinben, 1956-ban Poznanban, majd Budapesten.
A gazdaságban valami újat terveztek: a szocialista piacgazdaságot (a központi tervezés, az állami tulajdon visszaszorításával), ami merészebb lett volna, mint a Magyarországon január elsejével startolt új gazdasági mechanizmus. A politikában pedig akkor kezdődött az olvadás, amikor januárban a keményvonalas Antonín Novotny helyett Alexander Dubcek lett a Csehszlovák Kommunista Párt első titkára.
ezer év áporodott levegőjét akarták kiszellőztetni az egyetemekről (így szólt egyik legismertebb jelszavuk), de végül az egész nyugatnémet társadalmat reformálták meg a 68-asok. A nem annyira korosztály, mint inkább felfogás szerint összeálló nagy generáció követeléseinek skálája széles volt: egy további nevezetes jelszó szerint, aki kétszer ugyanazzal a nővel fekszik le, az már nyárspolgár.
A szabad szerelmet hirdető, a hagyományos családmodellt felrúgó nőkből és férfiakból (esetleg gyermekeikből) álló lakóközösségek, a kommunák nem maradtak ugyan hosszú életűek, de '68-asoknak – a németeknek és a többieknek – tulajdonítható, hogy szerte Nyugat-Európában lendületet kapott a női egyenjogúság, a gyerekek liberálisabb, fenyítés nélküli nevelése, a homoszexualitás büntethetőségének eltörlése és a zöldmozgalom, a háborúellenesség.
a tiltakozást egy szovjetellenesnek minősülő színielőadás (Adam Mickiewicz: Ősök) betiltása váltotta ki, a diákok kis csoportját január 30-án verte szét a rendőrség Varsóban. A politikai helyzet addigra már csak azért is feszült volt, mert az 1967-es, izraeli területfoglalásokkal végződő hatnapos háború nyomán az imperializmusellenes propaganda Varsóban félreérthetetlen antiszemita (hivatalos szóhasználattal: anticionista) felhangokat kapott; ennek jegyében már 1967-ben tisztogatások zajlottak a tisztikarban és az egyetemeken.
még a focisták is akcióbizottságot szerveztek: májusra egész Franciaország forradalmi lázban égett. Amikor az egyetemi reformkövetelésekre a hatalom előbb a Nanterre-i Egyetem bezárásával, majd május 3-án a patinás párizsi Sorbonne egyik fakultásának kiürítésével reagált, hamarosan többhetes, az egész országot megbénító általános sztrájk robbant ki. Május közepén barikádok emelkedtek Párizs utcáin, a rendőrséggel zajló összecsapásoknak sok sebesültje volt. Charles de Gaulle később kilátásba helyezte, hogy rendkívüli állapotot vezet be. Végül június közepére ez vetett véget a tiltakozásoknak.
a felszabadító harcosok január végi, azaz holdújévi offenzívájának átmeneti sikere döbbentette rá az amerikai közvéleményt, hogy az évek óta folyó háborút az amerikai hadsereg nem tudja megnyerni. A háborúellenes tiltakozás – nem függetlenül a szintén erősödő polgárjogi mozgalomtól – még inkább felerősödött.
Az 1968-as eseményeket tárgyaló cikket teljes egészében a HVG január 4-én megjelent számában olvashatja el.
Zenei mogulból elítélt bűnöző lett Sean Combs, az egykori hiphopkirály, aki zűrös ügyei ellenére magabiztosan hitte, hogy érinthetetlen.
Az egészségügyi államtitkár anyja egyszer megpofozta Gyurcsányt.
Az atomerőműben súlyos a kár, de sugárveszély egyelőre nincs. Akkor minden rendben? Egyáltalán nem.
Az Oroszország-szakértő szerint a kormánymédia „teljesen nyilvánvalóan hergel és uszít”.
Eltűnésekor hawaii mintás inget viselt.
Egy sárkányszörfös jókor volt jó helyen.
Egy-egy hátúszó néha elbizonytalanítja a fürdőzőket.
Pontosan úgy működik, mint a légvédelmi rendszerek.