Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
És a felismerést a #metoo-kampánynak köszönik.
Hangosat szólt Catherine Deneuve és száz társának a Le Monde-ban az év elején megjelent nyílt levele, amelyben a #metoo-kampány ellen szólaltak fel, és annak a véleményüknek is hangot adtak, hogy meg kell hagyni a férfiaknak az „ostromlás szabadságát”.
Francia férfiak egy csoportja most egészen más hangot ütött meg. Művészek, orvosok, jogászok közreműködésével szintén a Le Monde-ban jelent meg egy írás, amelyben elismerték, hogy „mindannyian hasznot húztak a szexizmusból”, és felhívták a figyelmet annak a fontosságára, hogy a férfiak megértsék, hogyan járultak hozzá ezeknek az egyenlőtlenségeknek a fenntartásához.
Miközben hangsúlyozzák, hogy nem minden férfi stalker, agresszor és erőszaktevő, arra kérik a férfiakat, hogy gondolják újra a nőkhöz fűződő kapcsolatukat, mutassanak több tiszteletet az áldozatok irányában, és nyilvánosan álljanak ki mellettük.
A Le Monde-ban véleményt megjelentető férfiak nagyra tartják az erőfeszítéseket, amelyek a hollywoodi botrányok után segítettek leleplezni a szisztematikus szexuális visszaéléseket, és nem értenek egyet azokkal a bírálókkal, akik szerint a #metoo-kampány túl messzire ment és démonizálni kezdte a férfiakat.
Az írásban megszólaló egyik férfi, az 56 éves François elismerte, hogy egészen a #metoo-kampányig nem értette, hogy a családja nőtagjainak miért is kell tartaniuk a zaklatásoktól.
Most végre megértettem, hogy a húgom miért félt az utcán.
– mondta.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.