szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az indonéz kormány több, mint egy éve leállította a fakitermelést.

A tiltás ellenére folyik a fakitermelés az orángutánok élőhelyén Indonéziában, bár az indonéz kormány több mint egy éve leállította a fakitermelést az orangutánok élőhelyén, a környezetvédők szerint tovább folyik az őserdő irtása.

A Greenpeace kedden számolt be arról, hogy vizsgálatai szerint a borneói Szungai Putri erdőségben fákat vágnak ki, a fakitermelés legalább hat illegális telepen folyik éjszakánként olyan területeken, ahol orángutánok élnek. Az 57 ezer hektáros őserdőben mintegy 1200 orangután lakik.

A környezetvédők tavaly júliusban készült fotóin és drónfelvételein a mocsaras terület lecsapolására szolgáló elvezető csatorna, nehéz földmunkagépek és fakitermelésre szánt fák telepítése látható. A Greenpeace közleményében emlékeztetett arra, hogy az indonéz kormány azt ígérte, megvédi a Szungai Putri őserdőt.

A Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) 2016-ban a borneói orángutánokat is súlyosan veszélyeztetett fajjá nyilvánította. A szervezet adatai szerint az 1970-es évek elején még 288 500 borneói orangután élt a térségben, 2016-ra vadászatuk és élőhelyük pusztítása miatt csak százezer maradt belőlük, és 2025-re 47 ezerre csökkenhet a populációjuk.

A szumátrai orángutánt még 2008-ban súlyosan veszélyeztetett fajnak nyilvánította az IUCN.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!