A gyüttmenteket megállíthatja az önazonossági törvény, de a lakások értékcsökkenését nem
Az ingatlanvásárlást nehezíti, valós pozitív hatása viszont valószínűleg nem lesz a települések önazonosságát védeni hivatott szabályozásnak.
A hírt fia, Henrik nagyherceg jelentette be kedden Luxemburgban.
A Nassau-Weilburg-ház ötödik uralkodója 98 éves volt. A helyi sajtó szerint János április közepén került kórházba tüdőbántalmakkal, hétvégén állapota jelentősen romlott. Kedd hajnalban családja körében érte a halál.
A nagyherceg, aki 1921-ben született a luxembourgi Berg kastélyban Félix Bourbon-pármai herceg és Sarolta luxemburgi nagyhercegnő gyermekeként, 1964 novemberétől volt a hercegség uralkodója, miután édesanyja lemondott javára a trónról. János 36 évig uralkodott és 2000 októberében adta át címét legidősebb fiának, Henriknek.
A nagyherceg iskoláit Luxemburg mellett az Egyesült Királyságban és Kanadában végezte. A második világháború alatt családjával előbb Portugáliába, majd az Egyesült Államokba menekült. A kontinensre 1944-ben tért vissza, csatlakozott a brit hadsereghez, Normandiában szolgált és számos kitüntetést szerzett.
Aktívan részt vett a közéletben, a Luxemburgi Olimpiai Bizottság elnöke volt, és bekerült a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnökségébe is. Szabadidejében egyebek mellett fényképezett, síelt, lovagolt és vadászott. Rajongott a klasszikus zenéért, műkincseket gyűjtött, kertészkedett, és érdeklődött a környezetvédelem iránt.
1953-ban vette feleségül Jozefina Sarolta belga királyi hercegnőt, akitől öt gyermeke született.
Az ingatlanvásárlást nehezíti, valós pozitív hatása viszont valószínűleg nem lesz a települések önazonosságát védeni hivatott szabályozásnak.
Tusványoson Semjén beszélt Majkáról és arról is, mire számít, ha esetleg hatalomra kerülnek Magyar Péterék.
A miniszterelnök beszélt Majkáról és Azahriah-ról is.
Ma Magyarországon nem látszik az alagút vége.
Témák és vélemények a világlapokból.