szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A brit trónörökös minden tavasszal meglátogatja távoli rokonát.

II. Erzsébet brit királynő egyik ükanyja, Rhédey Klaudia grófnő magyar volt, a távoli rokoni kapcsolatokat pedig Károly herceg buzgón ápolja is.

Minden tavasz végén ellátogat a kis erdélyi faluba, Zalánpatakra, ahol saját háza is van. A rokon Kálnokyak egykori üveghutája a falu végében áll, ezt újíttatta fel a brit trónörökös.

A Bors ellátogatott a faluba, hogy megérdeklődje a helyiektől, hogyan múlatja az időt Erdélyben a brit arisztokrácia kiemelkedő tagja – legutóbb Donald Trump angliai látogatása előtt.

Kálnoky Tibor gróf a lapnak elmondta, hogy a herceg szívesen sétálgat a faluban és a környékbeli réteken:

Most van a vadvirágok szezonja. Ilyen hely nincs Európában, ahol ennyire igazi harmónia él még a természet és az ember között. Ezt imádja a legjobban a walesi herceg.

Mivel megtanult pár szót magyarul, így köszön a helybelieknek, akik köményes pálinkával és lekváros fánkkal várják.

Szereti a szakács-házvezetőnők főztjét is, különösen a sárgaborsó-krémlevest, a nem túl csípős nyúlpaprikást és a székelykáposztát.

Kálnoky gróf azt is elárulta, hogy néhány nappal a látogatása után Károly herceg már visszavágyik a Kárpátokba:

Már kérte, hogy küldjek neki képeket a virágokról, a völgyről, ahogy változnak a színek. Nagyon kíváncsi, hogy ősszel milyen lehet Erdélyben. Még az is elképzelhető, hogy ezentúl gyakrabban látogat el hozzánk.

(Bors)

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Czeglédi Fanni Élet+Stílus

„Azt gondolták, aranybőrönddel jövünk” – hogy él egy gróf 2018-ban?

A közép-kelet-európai térségben az arisztokrata családok hosszú időre eltűntek a huszadik század viharában, a legtöbben Nyugatra emigráltak. Voltak azonban olyan leszármazottak, akik visszatértek és harcoltak a családi birtokért, hogy később tovább örökíthessék azt. Gregor Roy Chowdhury-Mikes például először a rendszerváltás után mehetett vissza a romániai Zabolára, arra a birtokra, amely már 1500 óta a családjuk tulajdonában állt. Kik ma a Mikesek? Ezüstkanállal eszik a gróf, vagy azért néha elmegy a kocsmába? Egyáltalán, mit lehet kezdeni negyvenhektárnyi földterülettel? Interjú.