Amerika legismertebb sorozatgyilkosa piszchológiát végzett és bűnmegelőzéssel foglalkozott
Harminc évvel ezelőtt végezték ki Ted Bundyt, akire három halálbüntetést is kiszabtak. A fiatal, csinos nőkre utazó, nárcisztikus sorozatgyilkos akár száz emberrel is végezhetett.
HVG
Theodore Robert Bundyt 1989 januárjában végezték ki a floridai állami börtön villamosszékében. A férfi három tucat áldozatot, a nemi erőszak mellett szadizmust, a holttestek megcsonkítását és nekrofíliát ismert be, de a rendőri vélemények szerint akár száz emberrel is végezhetett. Áldozatai magas, vékony, barna hajú nők voltak.
Ted Bundy
ANN RONAN PICTURE LIBRARY / PHOTO12
Halálának évfordulóján Joe Berlinger rendező Beszélgetések egy gyilkossal címmel négyrészes dokumentumsorozatot, és Zac Efron főszereplésével egy játékfilmet (Átkozottul veszett, sokkolóan gonosz és hitvány) is készített Bundyról, mindkét produkciót a Netflix forgalmazza.
Ted Bundy története azért ragadja meg a filmesek fantáziáját - nem ez az első mozifilm, ami a mészárosról készült - , mert a hidegvérű gyilkos exhibicionista, nárcisztikus és sármos férfi volt, a szimpatikus ismerős, akinek a mosolya mögött azonban brutális kegyetlenség rejtőzött.
A nők imádták, eszelősen okos is volt: pszichológiát tanult, fiatalként bűnmegelőzési osztályon dolgozott, később egy évig a jogi karra járt. Tárgyalásán saját maga ügyvédjeként lépett fel. Kétszer is megszökött a börtönből, és még azt is elérte, hogy a tárgyalássorozatán megkérje egy nő kezét, aki igent mondott neki.
Hogy Bundy mitől válhatott önimádó szörnyeteggé, a HVG e heti lapszámában olvashat.
Mintha személyes történetében mondaná fel a kormánypolitika kritikáját, olyanok Füle Zsigmond első tapasztalatai a munka világában. Ő az a 18 éves, bácsborsódi fiatal, aki keresztkérdéseket tett fel Lázár Jánosnak bajai fórumán, és panaszára, miszerint keveset keres, a miniszter úgy válaszolt: rossz helyen dolgozik.