szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Több időt töltenek a képernyő előtt a koronavírus-járvány nyomán elrendelt korlátozások miatt az iskolások, e miatt nő a netes bullying veszélye – figyelmeztet az UNESCO.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Az iskolai erőszak és zaklatás elleni első világnap alkalmából tartott videókonferencián az UNESCO emlékeztetett arra, hogy átlagosan minden három diák közül egy szenvedett már el zaklatást. Mindez a teljesítmény romlása mellett olyan következményekkel járt, mint az iskola elhagyása, fizikai, illetve mentális egészségi problémák, amelyek súlyos esetekben halálhoz is vezettek.

Az e-Enfance nevű francia szervezet egy, tavasszal Franciaországban a lezárások során elkészített tanulmány alapján közölte, hogy mintegy 30 százalékkal megnőtt az internetes zaklatás nyomán tett panaszok száma.

A konferencián részt vettek többek között a világ legfejlettebb ipari államait összefogó G7-csoport oktatási miniszterei és Emmanuel Macron francia elnök felesége, Brigitte Macron is.

Jean-Michel Blanquer francia oktatási miniszter arról beszélt, hogy a zaklatás és a gyűlöletre való felbujtás a világhálón egyre gyakoribb. A miniszter elmondta: Franciaországban olyan technika kidolgozásán munkálkodnak, amely lehetővé teszi a felbújtók megtalálását.

Sajnálatos módon a korlátozások csak rontottak a helyzeten, mert a zaklatók jelenleg a világhálón tevékenykednek, és ebből fakadóan sokkal kevésbé büntethetők – mondta Brigitte Macron.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!