szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Semmelweis Egyetem két hallgatója PCR-mintavételezésre érkezett ki egy házhoz a Nógrád megyei Rimócon, ám tesztelés helyett újra kellett éleszteniük a beteget.

Pál Kinga Ágnes, az Általános Orvostudományi Kar (ÁOK) harmadéves és Kiss Karolina Aida, az Egészségtudományi Kar (ETK) elsőéves hallgatója az Országos Mentőszolgálat által szervezett országos szűrésben vett részt önkéntesként, ennek keretében érkeztek a Nógrád megyei Rimócon megadott címre PCR-mintát venni.

Egy középkorú nőhöz érkeztek ki, ám, mielőtt megkezdhették volna a tesztelést, a beteg hirtelen rosszul lett, elvesztette az eszméletét és leállt a keringése. A két hallgató azonnal megkezdte az újraélesztést, és mivel fennállt a koronavírus gyanúja, csak mellkaskompressziót alkalmaztak, amíg a mentők kiértek. A gyors beavatkozásuk sikeres volt. "A legmélyebb nyomot annak a megtapasztalása hagyta bennem, hogy milyen éles a határ élet és halál között. Felemelő érzés, hogy jókor voltunk jó helyen, és tudtunk segíteni a hölgynek a mentők kiérkezéséig" – idézi egyikőjüket az egyetem honlapja.

A két hallgató november óta, és összesen nyolcadik hete vesz részt a járvány elleni védekezés keretében a PCR-szűrésekben, mindkettejüknek ez volt az első élesben kipróbált újraélesztése.

A honlapon emlékeztetnek rá, hogy a Semmelweis Egyetem hallgatói közül az elmúlt egy évben több mint 6500-an vettek részt tanulmányaik mellett a járvány elleni védekezésben, kezdetben az egyetem, majd az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) szűréseit segítve, a kormányhivatal által koordinált kirendelések keretében, a betegágyak mellett dolgozva. Most, a harmadik hullám során közzétett felhívásra több mint 700 hallgató jelentkezett az egyetemi klinikákon való munkavégzésre.

Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!