Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A második világháború alatt először a Vöröskeresztnek majd az ellenállásnak dolgozott, a háború után megkapta a Becsületrendet.
Az amerikai származású francia díva, Joséphine Baker maradványait november 30-án szállítják át a Pantheonba, ahol a francia nemzet legnagyobbjai nyugszanak - számolt be róla vasárnap a Le Parisien című francia újság Emmanuel Macron francia elnök döntésére hivatkozva.
Baker lesz az első fekete nő, aki helyet kap a párizsi Pantheonban.
Két évvel ezelőtt indult az a petíció, amely ezt kérvényezte, s azóta 38 ezren támogatták.
A nagyszerű énekes-táncos revüsztárt a dzsessz megtestesítőjeként és vad táncstílusának köszönhetően ismerte meg a világ. Számos filmben is szerepelt. A 20. század legjelentősebb sztárjai között tartják számon. Baker ugyanakkor francia nemzeti hős is volt. A második világháború alatt először a Vöröskeresztnek, majd az ellenállásnak dolgozott. Ezért a háború után megkapta a Becsületrendet, a legmagasabb rangú francia állami kitüntetést.
Később Martin Luther King oldalán a rasszizmus ellen is harcolt szülőhazájában, Amerikában. 1975-ben bekövetkezett halála után Monacóban temették el.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.