szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az osztályfőnök csak üdvözölte a diákokat az új tanév alkalmából, de a szülők rögtön a szivárvány mögé láttak.

Az iskolakezdést sok gyerek megpróbáltatásként élheti meg a nyári vakáció után, a szatmárnémeti Grigore Moisil Általános Iskola egyik osztályfőnöke ezt egy kedves szórólappal próbálta meg enyhíteni. A szórólapon az iskolák megszokott szereplői láthatók: egy tanár és egy diák, azzal a felirattal, hogy „Üdvözöllek benneteket az iskolában, 2021–2022-es tanév”. A kompozíció hátterében azonban felsejlik egy, az iskolai rajzoktól egyébként nem idegen természeti jelenség: egy szivárvány. Innentől pedig kitört a botrány.

PresaSM

A szülők a szivárványról azonnal az „LMBTQ-propagandára” asszociáltak, és ennek hangot is adtak: bepanaszolták a hatodikosok osztályfőnökét az igazgatónál.

Az ügyet valamennyire sikerülhetett átbeszélni, mert aztán közleményben jelezték, hogy az inkriminált szórólap csak az osztályfőnök „elhibázott választása” miatt lett az, ami, és a tanár nem akart semmilyen rejtett üzenetet közvetíteni, éppen ezért elnézést kérnek az intézménytől és az osztályfőnöktől is.

Az ügynek azonban itt mégsincs vége, mert a szülők petíciót juttatnak el az oktatási miniszterhez, amelyben azt követelik, hogy az iskolákban megjelenő üzenetek világosak legyenek, ne hagyjanak lehetőséget különböző értelmezésekre. Ennek megfelelően szeretnék elérni, hogy a szivárványt ne nagyon használják az iskolákban. „A gyerekeinket a keresztény értékek szellemében kell nevelni, a tradicionális család részeiként” – írták az aggódó szülők.

Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Czeglédi Fanni Élet+Stílus

Ezek a sorsok megmutatják, hová vezet az esztelen homofóbia

A melegeket „kigyógyító”, úgynevezett reparatív terápia képviselőiről, az álpszichológia mögé bújó mozgalom hatásairól számos könyv és film született már az elmúlt években, Kristine Stolakis azonban arcot is ad a túlélőknek és az ilyen szervezetek korábbi, „exmeleg” vezetőinek a Pray Away című dokumentumfilmben.