szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Külön honlapot indítanak ebből a célból, és azt is megmondják, hogyan szavazzunk.

Így mossa össze a kormány a pedofíliát a homoszexualitással
Dagad a botrány az LMBTQ-embereket támadó módosító törvény miatt: a pedofília-ellenes jogszabály összemossa a nemi identitást a pedofíliával. Korlátozza a nemváltoztatás vagy homoszexualitás megjelenítését és népszerűsítését, továbbá tilos ilyen reklámokat elérhetővé tenni a 18 év alattiaknak.
Friss cikkek a témában

"A kormány tájékoztató akciót indít a népszavazásról" - olvasható a Magyarország Kormánya Facebook-oldalán, ahol hozzáteszik, hogy az akció a hagyományos felületek mellett internetes felületeken is zajlik majd, sőt, rövidesen tájékoztató honlap is indul.

A bejelentéshez egy a gyerekét szorosan ölelő nő fotóját is csatolták, rajta az üzenettel, hogy április 3-án, a népszavazás (és a parlamenti választások) napján az állampolgárok szavazzanak nemmel. "A népszavazáson való részvétellel kiállhatunk a gyermekvédelmi törvény, így gyermekeink védelme mellett" - fogalmaznak.

Magyarország Kormánya/Facebook

Ugyanakkor több civil szervezet, mint az Amnesty International Magyarország, a Háttér Társaság vagy a Magyar Helsinki Bizottság is azt kérik az emberektől, hogy érvénytelen szavazatokat adjanak majd le a népszavazáskor, mert a gyermekvédelminek nevezett referendum "különösen aljas" (a konkrét kérdésekről itt olvashat). Egyrészt a a kérdések megfogalmazása azt sugallja, hogy a fiatalok sérülnek attól, hogy hallanak a szexuális és nemi kisebbségekről, másrészt sérti az LMBTQI emberek méltóságát is. "A szóhasználat szándékosan manipulatív: a szülők gyermekük iránti természetes aggodalmát és védelmező szándékát akarja saját politikai céljaira használni. A Fidesz-KDNP kormány immár másodszorra építi a választási kampányát egy sérülékeny csoport ellen irányuló gyűlöletkeltésre” - fogalmaznak a civilek az egy nappal korábbi közleményükben.

Dudits Luca, a Háttér Társaság ügyvivője hozzáteszi: „Mindannyiunknak van olyan ismerőse, aki szexuális vagy nemi kisebbségekhez tartozik: legyen ő az unokaöcsénk, nagynénénk, barátunk, kollégánk, tanárunk, vagy éppen a csapattársunk. Olyan társadalomban szeretnénk élni, ahol az ő biztonságuk is ugyanolyan fontos, ahol nem érheti atrocitás szeretteinket az utcán, a tömegközlekedésen vagy a munkahelyén”.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!