szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Többen is etikátlannak tartják, hogy egy ausztrál újságíró nyomást gyakorolt a színészre.

A Sydney Morning Herald oldalán már nem érhető el az a cikk, amelyben Rebel Wilson új kapcsolatáról tudósítottak, mégpedig azért, mert felvetődött a gyanú, hogy a színésznő az ausztrál lap nyomására coming outolt egy Instagram-posztban. A korábbi cikk helyére azonban felkerült a Wilsonra a vád szerint nyomást gyakorló újságíró, Andrew Hornery beismerő-bocsánatkérő cikke. Ebben Hornery azt részletezi, hogy nem állt szándékában ártani a színésznek, mivel azt feltételezte, hogy nyitott lenne beszélni az új párjáról.

„Meleg férfikét tudom, mennyire fáj a diszkrimináció” – írja, majd kiemeli, hogy a Wilsonnak adott határidőt nem ultimátumnak szánta, utólag azonban érti, miért tűnhetett fenyegetőnek.

A Sydney Morning Herald ezelőtt már egy külön cikket is közzétett az ügyről, ebben a lap tagadja, hogy „outolta” Wilsont, és állítja, hogy a kérdések ugyanezek lettek volna akkor is, ha a színésznő új partnere egy férfi.

A bocsánatkérés és a szabadkozás azonban nem védte meg a lapot az éles bírálattól – az LGBTIQ+ Health Australia szervezet vezérigazgatója, Nicky Bath szerint a segélyvonalukon minden tizedik hívás a coming outra irányul, amely egy mélyen személyes és nehéz lépés. A szakember úgy véli, az ausztrál médiának önvizsgálatra lenne szüksége és tájékozódnia kellene arról, milyen hatása van egy-egy hírnek – idézi a vezérigazgatót a BBC.

Médiaszakértők is osztják Bath véleményét, miszerint a hír közlésének körülményei nem voltak etikusak – a Sydney-i Egyetem egyik professzora, aki korábban a lapnál dolgozott, egyenesen „vadnyugati betolakodásnak” nevezte az esetet. A szakértők szerint az incidens tipikus példája „annak a kultúrának, amely az ütős sztorikat helyezi előtérbe az etikussággal szemben”.

Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!