Nem volt megelégedve Macron a szelfivel, amit Scholz csinált, kért egy újat

A francia elnök és a német kancellár Potsdamban fotózkodott egy lelkes rajongóval.

  • hvg.hu hvg.hu
Nem volt megelégedve Macron a szelfivel, amit Scholz csinált, kért egy újat

„Baráti találkozások Potsdamban” kísérőszöveggel tett közzé Emmanuel Macron francia elnök egy videót Twitteren, amelyen látható, hogyan készítik el a tökéletes szelfit német kollégájával, Olaf Scholz-cal.

A két politikushoz egy járókelő lépett oda, aki kicsit meg is ijedt, amikor Macron helyezkedni kezdett a képen és határozottan jelezte, mindenképp szeretné, ha ő is szerepelne a fotón. „Persze, csak ideállok hátra” – nyugtatta meg mosolyogva Macron, miközben a nőnél magasabb Scholz enyhén berogyasztotta térdeit, hogy mindannyian beleférjenek a kamera látóterébe. A német kancellár nem bonyolította túl a dolgot, lőtt egy képet és már adta is volna a telefont, amikor Macron rászólt, hogy ez így nem lesz jó, csináljanak egy újat. El is kezd visszaszámolni 10-től, amit a fényképet kérő nő nagyon meg is köszön neki, az utolsó másodpercben pedig mindhárom szereplő boldogan mosolyog a tökéletes végeredmény érdekében.

A kétoldali egyeztetésről természetesen Scholz is posztolt és bár a közös kép jóval unalmasabb a francia elnök videójával, a kancellár Németország elválaszthatatlan barátjának nevezte Franciaországot és örömmel köszöntötte „drága barátját” otthonában.

Ide kattintva eléri a Nyüzsi további cikkeit, azonnali véleményeket, érdekességeket, szórakoztató mémeket, gif-eket, videókat.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?