A világ legdrágább madártolla majdnem tízmillió forintba kerül
Egy kihalt új-zélandi madárfaj egyetlen tolláért átszámítva valaki közel tízmillió forintot fizetett egy aukción.
hvg.hu
Minden előzetes várakozást felülmúlt egy értékes madártoll a Webb’s Aukciósház árverésén. Eredetileg 3000 dollárra becsülték a mára kihalt madárfaj, az új-zélandi huia épségben megmaradt tollát, végül azonban 46 ezer 521 új-zélandi dollárnál ütötték le a kalapácsot – írja a BBC. Vagyis átszámítva megközelítőleg tízmillió forintot fizettek a műtárgyért.
A huia (Heteralocha acutirostris) szent madár volt az őslakos maorik számára, a törzsek vezetői gyakran tűzték a tollát a fejükre, de volt, hogy ajándékba adták a tollat. Az utolsó megerősített huiaészlelés 1907-ben történt, ám akadtak, akik még az 1920-as, 30-as években is látni vélték az énekesmadarat. A faj már az európaiak érkezése előtt is ritka madárnak számított, de miután az Új-Zélandra érkezők körében népszerűvé vált, gyűjtők és divatárusok kezdték befogni, ami az Új-Zélandi Múzeum szerint a kihalásához vezetett.
A huia tollazata alapvetően fekete volt, ám a tollakat a végük fehér színe tette különlegessé.
Az aukciósház a tollat egy UV-t kiszűrő üveg mögé helyezte, hogy az új tulajdonosa sokáig élvezhesse a látványát.
A feather from an extinct bird has sold for NZD$46,521 (US$28,365) in Auckland, becoming the most expensive feather to ever sell at auction. Subscribe to Guardian Australia on YouTube and hit the bell to see new videos ► http://bit.ly/gdnaustraliasubs The feather was from a huia, a native New Zealand wattlebird that has been extinct for more than a century.
Büszkén hirdeti magát Budapest legelőkelőbb éttermei közt a Nobu, az étterem alapvetés a világsztárok között is. Most betekintést kaptunk arról, hogy az alapító Nobuyuki Matsuhisa szellemében hogyan készül náluk a japán konyha egyik legegyszerűbb, mégis legelőkelőbb fogása, a szasimi.