Megtapsolták a szerencsés kutyát, amelyik a megnyitott magyar–román határ első átkelője volt – videó

Ahogy emelkedett a sorompó, a kutya egyből átlépte a határt.

  • HVG HVG
Megtapsolták a szerencsés kutyát, amelyik a megnyitott magyar–román határ első átkelője volt – videó

Románia és Bulgária is tagja lett a schengeni övezetnek január elsejétől, amit a határátkelőkön is megünnepeltek. A refresher.hu szúrta ki, hogy az új szabályok – vagyis a szabad átjárás – első haszonélvezője egy kutya volt.

A blökit a magyar és a román rendőrök is megtapsolták:

tinerețe coaie crețe on X (formerly Twitter): “Romania has finally entered the Schengen Area and a dog was the first to cross the Romanian-Hungarian border with everyone clapping for it pic.twitter.com/E7bdtChwtH / X”

Romania has finally entered the Schengen Area and a dog was the first to cross the Romanian-Hungarian border with everyone clapping for it pic.twitter.com/E7bdtChwtH

Román idő szerint 0 órakor közösen nyitották meg a Magyarország és Románia között húzódó államhatárt Románia schengeni övezethez csatlakozása alkalmából a két ország rendőrségi vezetői.

A schengeni csatlakozással az átkelés egyszerűbb lesz, de okmányokat vinni kell, és lesznek szúrópróbaszerű ellenőrzések is. December közepén pedig olyan rendelettervezet került fel a kormány oldalára, ami értelmében, még fél évig maradna az ellenőrzés.

Magyarországnak is hozhat a konyhára, a kormány mégis ferde szemmel néz Románia és Bulgária schengeni tagságára

Kőkemény verseny kezdődhet azzal, hogy az év első napjával megszűnt a határellenőrzés a magyar-román határon. A schengeni bővítés összhangban van az európai projekttel, szuverenista körökben viszont gyanússá vált. A magyar kormány ingadozik a nemzeti büszkeség és a rideg érdekérvényesítés közt.

Átlátnak és átnéznek Magyarországon – elégett a bizalmi tőkénk a diplomácia színpadán

Átlátnak és átnéznek Magyarországon – elégett a bizalmi tőkénk a diplomácia színpadán

Hiába próbálja magát a kormány nemzetközi tényezőnek bemutatni, 15 év dúlás után hatalmas feladat lesz újjáépíteni Magyarország tekintélyét a diplomáciában – mondja Hegedűs Dániel, a German Marshall Fund regionális igazgatója. Mi várható 2026 áprilisáig? Mi lenne a legveszélyesebb forgatókönyv a kormányváltás szempontjából? Mi lehet Amerika szerepe a Fidesz választási eredményében?