Fantomkonténerekkel gyűjti a használt ruhát a MoHu
Több olyan konténer is szerepel a MoHu térképén, ami a valóságban nem létezik, vagy ha mégis, akkor nem ott, ahol jelzik. A ténylegesen létező konténerek száma azonban így is megduplázódott.
HVG
Helytelenül szerepelnek a MoHu térképén a használt ruhák gyűjtésére kihelyezett konténerek – számolt be az RTL Híradó. A gyűjtőpontoknak több olyan helyen nyoma sincs, ahol a térkép szerint ott kellene lenniük, Pécsen például két helyről is hiányoznak a konténerek. De nem csak a fantomkonténerekkel van gond a térképen: a csatorna egyik nézője szúrta ki, hogy a valóban létező gyűjtők is gyakran a feltüntetett helytől több száz méterre találhatóak.
A MoHu szóvivője szerint ha valaki bejelent egy hibát, azt javítják, az észrevételeket és a panaszokat az ügyfélszolgálatokon lehet jelezni. Ozoli Gábor azt is közölte, hogy a MoHu térképes keresőjét is frissítik a szükséges információkkal.
„A MoHu megjelenése előtt mindössze 1500 textilgyüjtő konténer volt hosszú évekig” – jegyezte meg a szóvivő. „Az a cél, hogy ezeknek a konténereknek a számát négyszeresére növeljük.” – tette hozzá. Ma már 3000 konténer van az országban.
A konténerekből a textilt a MoHu partnere szállítja el, majd válogatja külön. Ha jó minőségű, újra ruhaként használják fel, ha erre nem alkalmas, akkor újrahasznosítják, ha pedig sehol nem lehet felhasználni, elégetik – árulta el Ozoli. Évente átlagosan 60-80 ezer tonna ruhát dobnak ki az emberek a hulladékkezelő adatai szerint.
Nem csak a Pride-felvonulás előtt volt erősen kusza a jogi helyzet, a demonstráció után is egymást érik a kérdések. Ha az utolsó pillanatig bírsággal riogatták a résztvevőket, akkor mi, miért és kinek az utasítására változott a menet napjára? Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.