Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Az elnök tagadja, hogy írt volna ilyen üzenetet, és közölte, hogy bepereli a lapot és a tulajdonosát is.
„Boldog születésnapot – és legyen minden nap egy újabb csodálatos titok” – a The Wall Street Journal cikke szerint 2003-ban többen között ezt írta Donald Trump üzletember, későbbi amerikai elnök barátja, Jeffrey Epstein ötvenedik születésnapjára írt levélben.
A lap szerint a levél egy bőrkötésű albumban szerepelt több tucat másikkal együtt, amelyeket az ismerősei küldtek Epstein köszöntésére. A papírokat a 2019-ben a börtöncellájában meghalt pénzügyi befektető közeli barátja, kerítője, a kiskorúak szexuális célú kereskedelme miatt húszéves börtönbüntetésre ítélt Ghislaine Maxwell gyűjtötte össze.
Az üzenetek jó része, köztük Trumpé is pajzán hangvételű a cikk szerint. A republikánus politikus gépelt levelet írt Epsteinnek, a szöveget állítólag egy filctollal rajzolt meztelen nőalakba írták. Az aláírás – „Donald” – az alak csípőtájékán szerepel, olyan magasságban, mintha az alkotná a szeméremszőrzetet.
A WSJ értesülései szerint az ügyészség az Epstein és Maxwell elleni nyomozás során vizsgálta az albumot, de arról nincs információjuk, hogy a Trump-adminisztráció idején készült jelentésben említik-e egyáltalán. Az elnök egyenesen azt állítja, hogy hamisítványról van szó.
Trumpot még kedden kérdezte a lap arról, küldött-e ilyen levelet a később szexuális bűncselekmények sorával vádolt milliárdosnak. Az elnök határozottan tagadott, s perrel fenyegetett arra az esetre, ha a WSJ mégis ezt állítaná. „Életemben nem küldtem rajzolt üzenetet. Nem rajzolgatok nőket” – mondta, a levélből vett idézetről pedig azt mondta: „Én nem fogalmazok így. Ezek nem az én szavaim.”
Bár az Epstein-ügy iratainak, és különösen az az állítólagos listának közzététele, amelyen a milliárdos magánszigetének és orgiáinak vendégei, bűntársai szerepelhetnek, az elnökválasztási kampány idején még Trump egyik fő ígérete volt. Azóta inkább azt hangoztatja, hogy az ügy már senkit sem érdekel.
A köszöntőlevélről szóló csütörtöki cikk megjelenése után Trump még éjszaka posztolt közösségi oldalán, a Truth Socialön. Azt írta, utasította a főügyészt, hogy kezdeményezze az ügyhöz kapcsolódó tanúvallomások nyilvánossá tételét. Azt is megerősítette, hogy korábbi ígéretéhez híven pert indít a WSJ és annak tulajdonosa, Robert Murdoch ellen is.
A cikkre reagálva J. D. Vance alelnök is koholmánynak minősítette a lap információit, hangsúlyozva, hogy az állítólagos levelet nem láthatta a nyilvánosság, stílusa pedig nem vall Trumpra. Ugyanezekkel az érvekkel több olyan republikánus is az elnök mellett állt ki, aki korábban éppen vele szemben képviselte az ügy iratainak nyilvánossá tételét – és akiket ezért az „hülye és megvezetett republikánusoknak” minősített.
A bizonytalanságot fokozza, hogy az album, illetve az állítólagos Trump-levél hitelességével kapcsolatos kérdésekre a Szövetségi Nyomozó Iroda sem válaszol.
Egy mellette kiálló kongresszusi képviselő szerint ha Trumpnak bármi köze lenne az Epstein-ügyhez, a demokraták már régen előálltak volna vele. Akadnak azonban a republikánusok közt is, akik továbbra is az ügy összes anyagának nyilvánossá tételét sürgetik. Egyikük, Thomas Massie, egyenesen arról posztolt, hogy további nyomást kell gyakorolni az elnökre, mert láthatóan ezzel lehet elérni az akták kiadását.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.