Aki semmibe vette a faji és a szexuális hierarchiát – Josephine Baker megdicsőülése
 

Aki semmibe vette a faji és a szexuális hierarchiát – Josephine Baker megdicsőülése

Évtizedekkel a halála után kap helyet a párizsi Panthéonban, a francia nemzet legnagyobbjai között – első fekete nőként – Josephine Baker. Kellett hozzá egy petíció, csaknem 40 ezer aláírás, és Emmanuel Macron köztársasági elnök rábólintása. Josephine Baker a táncával és a karizmájával vadította meg a franciákat, de a bátorságával tett szolgálatot választott hazájának: az életét is hajlandó volt kockára tenni az országért, amely olyan jó volt hozzá.








A traumatizált személy mintha fekete lyukba zuhanna
 

A traumatizált személy mintha fekete lyukba zuhanna

Ha a társadalom nem elég együttérző, hogy segítsen a traumatizált csoportnak az élményei feldolgozásában, akkor a szorongás, a bűnbakképzés, az agresszió válhat dominánssá, és a sérülés generációkon át öröklődik. Interjú Bakó Tihamér és Zana Katalin pszichoterapeutákkal, akiknek nemrég jelent meg A transzgenerációs trauma és terápiája – A transzgenerációs atmoszféra című könyvük.

HVG Extra Pszichológia HVG Extra Pszichológia








Úgy tűnik, Orbán Viktor is boldog akar lenni
 

Úgy tűnik, Orbán Viktor is boldog akar lenni

Erre következtethetünk legalábbis abból, hogy a Facebookon megfuttatott nyári olvasmánylistáján szerepel az Egy év a világ legboldogabb országában című könyv. A cím nem árul zsákbamacskát: a szerző a Dániában töltött egy évének a tapasztalatait írja meg egy roppant szórakoztató és tanulságos könyvben. De mit tudhatnak a dánok, amit még a miniszterelnök is tudni akar?


Hamarosan becsöngetnek: útmutató kezdő és rutinos iskolakezdő szülőknek
 

Hamarosan becsöngetnek: útmutató kezdő és rutinos iskolakezdő szülőknek

Az iskolakezdés minden évben izgalmas időszak a család minden tagja számára. Különösen igaz ez akkor, ha a gyerek most először veszi a hátára az iskolatáskát, és kezdi meg iskolaéveit, de akkor is fontos felkészülni, ha már rutinos diákokról és szülőkről beszélünk. Szerencsére ma már minden adott ahhoz, hogy be tudjuk szerezni a szükséges eszközöket az első becsengetés idejére, azonban érdemes jól körbenézni, hiszen a kínálat hatalmas, és nem is feltétlenül biztos, hogy mindenből a legdrágább a legmegfelelőbb.

SPAR SPAR