Ugráló nyuszis videóban jelentették be, hogy költözik Orbán Ráhel boltja
A négy éve veszteséges bababolt most a belvárosban próbál szerencsét.
A négy éve veszteséges bababolt most a belvárosban próbál szerencsét.
Jobban lehet alkudni most ingatlanvásárláskor, a paneleknél viszont ne reménykedjünk nagy engedményben.
Keszthelyi Erik és Mészáros 8,6 milliárd forintot vettek ki osztalékként.
Eddig a három-, a jövőben viszont már csak a négyórás késések után járna kártérítés az európai légitársaságok utasainak, ha elfogadják az erről szóló tervezet. Az utasjogok szempontjából nem ez az egyetlen kellemetlen változás: úgy tűnik, a légitársaságok más könnyítésekért is sikeresen lobbiztak Brüsszelben.
A nyaraló lényegében második otthonná vált, a szezon teljes évben tart, és az árak ennek megfelelően rendkívül magasak.
Teljesen átgondolatlan, vagy valamilyen hátsó szándék vezérli a plázastop tervezett szigorítását, amely a boltok napi működésén túl a kereskedelmiingatlan-piacot is ellehetetleníti.
A bank a kár 70 százalékát téríti meg azoknak, akik először estek csalás áldozatául. Az érintetteknél augusztus végéig jelentkeznek.
A bankok felügyeletét ellátó MNB vizsgálódik, a kormány munkacsoportot hoz létre a kibercsalásokkal megkárosított MBH-ügyfelek miatt.
Sokan aggódnak, kevesen tesznek félre idős korukra.
Idén jobban nőnek a költségvetési kiadások, mint amit a kormány az EU felé vállalt. Tavaly azonban kisebb volt a növekedés a vállaltnál, a két évet együtt tekintve a költségvetési korrekció megfelelő pályán halad.
Ha tényleg a Made in USA számít.
Nincsenek könnyű helyzetben az elbocsátott közép- és felső vezetők, hiszen sokat változott az álláspiac, mióta utoljára munkát kerestek, ráadásul kevesebb a lehetőség is. Megpróbálnak magukon segíteni.
Kiürítené a különleges, az oroszoktól szuperdrágán megvett földgázkészletet az Orbán-kormány, az akár több százmilliárd forintos veszteséget pedig megpróbálja a rezsivédelem amúgy is megtépázott paravánja mögé rejteni.
Főleg a gazdaságpolitika fókuszában lévő ágazatok, a feldolgozóipar és az építőipar húzzák le a hazai átlagot.
Kivárás, óvatosság, az innováció halogatása a jellemző trend a hazai vállalkozások körében. Az EY pénzpiaci tanácsadó cég felmérése szerint a legnagyobb kihívások közé a szabályozói környezet összetettségét sorolják a cégek, a munkaerőhiány, valamint a nagy piaci verseny mellett. A gazdasági kormányzat szerint bőven van még támogatási forrás, de a forráshiány mellett majdnem ugyanakkora probléma, hogy a vállalatok nem rendelkeznek a szükséges információkkal.
Közeledik a választás, itt az idő, hogy a kormány valahogy jónak mutassa a gazdaság helyzetét. De van ennek bármi értelme? Tényleg ennyire rövid a választók memóriája? A mostani kormányzati ciklusban túl vagyunk egy brutális infláción, a GDP-nk beragadt a 2022-es szintre – el tudnák felejteni ezt a szavazók, ha mostantól jövő áprilisig gyorsan javulna a helyzet?
Valószínűleg ennél is nagyobbak voltak az elbocsátások, mert a munkaerő-közvetítőkön keresztül alkalmazott munkások leépítése nem jelenik meg a statisztikákban.
Kína globális antimonexportja jelenleg a tavaly ilyenkor látott szint egyharmadát teszi ki.
Bár már az idei költségvetés is elszakadt a valóságtól, a parlament megszavazta az arra alapozott jövő évi büdzsét.