A haláltábor felszabadításának 80. évfordulójára emlékeztek Auschwitzban
A ceremóniára a világ közel 60 országából érkeztek magas rangú küldöttségek.
A ceremóniára a világ közel 60 országából érkeztek magas rangú küldöttségek.
Auschwitz felszabadításának a 80. évfordulója talán az utolsó olyan alkalmak egyike, amikor a túlélőkkel együtt emlékezhet még a világ a holokauszt borzalmaira. Az akkori traumák azonban a következő generációknak is feladatot adnak. Nem csak az a fontos, hogy a háború hiteles krónikásait meghallgassuk, amíg még lehet, hanem az is, hogy megismerjük az utódokban tovább élő örökséget – legyen szó traumáról vagy megküzdésről. Két pszichológussal, Vajda Júliával és Szirtes Lilivel beszélgettünk a soá nemzedékeken átívelő hagyatékáról.
A politika nem sajátíthatja ki a kereszténységet, és nem használhatja a társadalom megosztására, a hatalomnak pedig szolgálnia kell az embereket, nem pedig félelmet kelteni bennük. Marianne Edgar Budde washingtoni püspöknő Trump beiktatásának napján elmondott prédikációja nem véletlenül váltott ki rendkívüli visszhangot. Vélemény.
Peking megmutatta az új, hatodik generációsnak mondott repülőit, éppen amikor az amerikai légierő leállította vadászgépfejlesztési programját, és önvizsgálatot tart, hogy milyen úton induljon tovább. Elon Musknak erről is van véleménye, de hogyan döntötte be azzal a Lockheed Martin részvényeit?
Ha az eltűnésük napján baleset érte volna őket és beleesnek a vízbe, akkor a búvárok valószínűleg már megtalálták volna a maradványaikat, a csomagjaikat. A helyi rendőrség szerint nem történt bűncselekmény.
Emellett bízik abban, hogy Donald Trump segít rendezni az orosz–ukrán konfliktust.
Cserébe hazatérhetnek az övezet déli részére menekült észak-gázaiak.
A sorozatos incidensek miatt komolyabb fellépésre számíthatnak azok a hajók, melyek gyanúba keverednek.
Donald Trump szankciók sorát jelentette be, erre válaszolt Gustavo Petro államfő.
Az amerikai elnök szerint a most elrendelt intézkedések még csak a kezdetet jelentik.
Valódi ellenzéki jelöltek nem indulhattak. Lukasenka a hetedik ötéves ciklusára készülhet
A lett haditengerészet átvizsgál egy hajót, ami a károkat okozhatta a vezetékben.
Bár eljött az a határidő, amíg az izraeli-palesztin tűzszüneti megállapodás értelmében ki kellett volna vonni a Dél-Libanonban állomásozó izraeli katonákat, a hadsereg egyes egységei maradtak, mert az izraeli vezetés szerint az Irán támogatását élvező Hezbollah és a libanoni hadsereg nem tartotta be maradéktalanul az alkuban vállaltakat.
Olaszország újraindítja a partjaira érkező illegális bevándorlók Albániába szállítását, ahol táborokban helyezi el őket, amíg az olasz hatóságok elbírálják menedékkérelmüket és elrendelik a kiutasításukat vagy befogadásukat. A migránsok áthelyezése a haditengerészet hajójával történik.
És hogyan kellene megálljt parancsolni Donald Trumpnak, aki császári udvarrá változtatja a világ hatalmi központját? Mi lesz Ukrajnával és Kínával? Válogatásunk a világlapok írásaiból.
Az orosz és az amerikai elnök törékeny viszonyán múlik a világ sorsa – erről ír a Timesban Mark Galeotti Oroszország-szakértő.
Csak egy győztese lehet a vasárnapi belorusz elnökválasztásnak: az 1994 óta hatalomban lévő államfő, Aljakszandr Lukasenka „ellenfelei” ugyanis leginkább a politikus hívei, valódi ellenzéki nem indulhatott. Legutóbb 2020-ban tartottak elnökválasztást az egykori szovjet tagköztársaságban, azt Lukasenkáék elcsalták, s ezt követően hónapokig tartó tiltakozási hullám indult.
Az amerikai elnök közölte, szerinte az Egyesült Államok megszerzi a Grönland feletti ellenőrzést. Azt is hozzátette, hogy a Dániához tartozó hatalmas szigeten élő 57 ezer ember velük akar tartani.
A szúfisták enklávéjának nem lesznek falai, rendőrsége, hadserege, adóbevételei, de spirituális állam lesz.
A 2014-ben elmenekült, jelenleg az Egyesült Államokban élő férfi szerint a fizetésük havonta egy jégkrémre volt elég, a modern hadviselésről pedig fogalmuk sem volt.