szerző:
EUrologus
Tetszett a cikk?

Belgiumban jelenleg az elmúlt egy hét átlagát figyelembe véve naponta 25-en veszítik életüket koronavírusban.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Szombattól április 19-ig érvényes szigorú korlátozásokról döntöttek Belgiumban. Az elmúlt napokban rohamosan nőtt a fertőzöttek száma, egy hetes átlagban 4100 új esetet jelentettek, ami 28 százalékos növekedést jelent. Tegnap 281 személy került kórházba, ahol jelenleg 2402 ember ápolnak koronavírussal, 601-en vannak intenzív osztályon és 325-en lélegeztetőgépen. Átlagban naponta 58 ezer tesztet végeznek, aminek 7,6 százaléka pozitív, az elhunytak száma napi átlagban 25.

Alexander de Croo miniszterelnök nem minősítette különösen súlyosnak a helyzetet, mégis intézkedéseket hoztak annak érdekében, hogy a kórházak ne váljanak túlterheltté. Ennek értelmében jövő héttől távoktatásra térnek át az alapfokú oktatásban is, ami a gyakorlatban egy heti online oktatást jelent, mert a következő két hétben húsvéti szünet miatt úgyis zárva lesznek az iskolák.

Bezárják a nem alapvető fontosságú üzleteket, ezekbe csak előzetes egyeztetés után lehet menni. A nagyobb áruházakban, mint például az IKEA, egyszerre maximum 50-en tartózkodhatnak. A fodrászoknak, kozmetikusoknak szintén és ismét be kell zárniuk. A nem szükséges külföldi utazásokat továbbra is tiltják és marad az este tíz és reggel hat óra közötti kijárási tilalom is. Mint ahogy az sem változik, hogy egy család csak legfeljebb egy személyt fogadhat otthonában. Két hete arról döntöttek, hogy a szabadban távolságtartással négy helyett tíz felnőtt tartózkodhat egy helyen, ezt most ismét négy személyben maximalizálták.

Ahol lehet, otthonról kell dolgozni. Akiknek be kell menniük a munkahelyükre, azoknak munkáltató köteles biztosítani a tesztelési lehetőséget.

Jan Jambon flamand miniszterelnök azt mondta, hogy az oltások révén már látszik a fény az alagút végén. Belgiumban valamivel több mint 1 millió ember kapta meg az első, 450 ezer pedig már a második oltását is.


HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!