Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az uniós integráció egyik legújabb területe az egészségügyi együttműködés, amely alapvetően tagállami hatáskör, de a koronavírus-járvány gyakorlatilag kikényszerítette a közös fellépést. Az Európai Bizottság ennek eredményeiről adott számot, miután a testület elfogadott egy ezzel kapcsolatos közleményt.
Az Európai Egészségügyi Unióról nem kevesebbet állít az Európai Bizottság, mint hogy nemcsak az EU, hanem az egész világ népességének javát szolgáló eredményeket sikerült elérni. A közlemény kiemeli, hogy a bizottsági mandátum legelején kellett szembenézni az évszázad legnagyobb világjárványával, amely hatalmas emberi szenvedést okozott a világ minden pontján, és a népegészségügyi rendszereket azok tűréshatásárig feszítette.
A Covid–19-világjárvány alatt azonban azt is sikerült megmutatni, hogy mit érhet el az EU szolidaritással, együttműködéssel és határozott fellépéssel.
– jelenti ki a brüsszeli testület. Emlékeztetnek, hogy az uniós oltóanyag-stratégiának köszönhetően minden uniós polgár azonos feltételekkel és egy időben férhetett hozzá életmentő Covid-vakcinákhoz. Az uniós digitális Covid-igazolvány lehetővé tette, hogy a gazdaságok és a társadalmak biztonságosan újra megnyíljanak, a SURE-eszköz pedig több mint 31 millió munkavállalónak segített a világjárvány gazdasági hatásának leküzdésében.
Erre a tapasztalatra építve mutatta be az Európai Bizottság 2020-ban az egészségügyi unióról szóló javaslatát, amelynek célja egyrészt annak biztosítása, hogy a tagállamok felkészültebbek legyenek bármilyen jövőbeli egészségügyi válsággal szembeni együttes fellépésre, másrészt, hogy modern és innovatív egészségügyi politikát biztosítson minden uniós polgár számára.
A Bizottság leltározta azokat a fejleményeket, amelyek az Európai Egészségügyi Unió keretében valósultak meg. Ezek a következők:
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.