Tetszett a cikk?

A bankközi devizapiacon a forint az intervenciós sáv erős oldalán 7,24 százalékon állt, ez 100 bázispontos erősödés a csütörtök délutáni értékhez képest.

Az euróval reggel 9 órakor 261,60-262,10 forinton kereskedtek szemben az előző napi 264,50-265,00 forintos értékkel. A dollár a reggeli kereskedésben 221,00-221,50 forintot ért, az előző nap késő délutáni záróérték 223,50-224,00 forint volt.
Csütörtökön László Csaba pénzügyminiszter és Járai Zsigmond jegybankelnök is kijelentette, hogy a kormányzat minden rendelkezésére álló eszközzel azon lesz, hogy az eurót a kívánt szintre juttassa. A verbális intervenció - sőt piaci értesülések szerint forintvásárlás - után a forint napi csúcspontjára, 7,03 százalékig erősödött.
A délutánra kissé megnyugodott piacon olyan hírek keringenek, hogy külföldre kiszivároghatott a kormányzat sáveltolási szándéka. A múlt csütörtök óta tartó váratlan forint gyengülésre a piacon ugyanis nem találnak megfelelő magyarázatot. Piaci források szerint a londoni JP Morgan bankház folyamatosan és jelentős összeggel vett részt az euró vásárlásban.
Az Európai Központi Bank 50 bázispontos kamatcsökkentésének a várakozásokkal ellentétben nem volt érezhető hatása a magyarországi piacon, mivel a kereskedők szerint az MNB Monetáris Tanácsa ennek ellenére kamatot emel keddi ülésén. Az EKB csütörtöki kamatmérséklése nem támogatja rövid távon a forintot, a hazai piac a lépést már beárazta - nyilatkozta Járai Zsigmond, az MNB elnöke a nap során a Dow Jones hírügynökségnek. A bankelnök rövid telefoninterjújában megjegyezte még, hogy az EKB kamatcsökkentését az MNB nem követi automatikusan, "a kamatokról a gazdasági alapok mérlegelésével döntünk". Járai szerint a forint a kívánatosnál még gyengébb, jóllehet valamelyest erősödött a reggeli esés után. (MTI)
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!