Mit jelenthet az ügyfeleknek a bankokat terhelő extraprofitadó megduplázása?

2026-ban kétszer akkora extraprofitadó fogja terhelni a bankokat, mint ami eddig tervben volt. Ez természetesen befolyásolja a bank nyereségét, de hogyan hat az ügyfelekre? Emelkedhetnek a hitelkamatok vagy az átutalási díjak ezen intézkedés miatt? Mire számíthat a lakosság, ha tényleg megemelkedik a bankadó? A Bankmonitor utánajárt.












A Mol bevásárolhatja magát a szerbiai NIS olajvállalatba, hogy így ártalmatlanítsák az amerikai szankciókat

A Mol 11,3 százalékos részesedést vásárolhat a vezető szerbiai olajipari vállalatban, a NIS-ben – írja a NIN belgrádi hetilap. Az újság forrásai szerint ezzel november végéig megoldódhat az a válság, amit az okozott, hogy az USA szankciókat léptetett életbe a cég ellen, mert annak több mint ötven százalékban orosz cégek a tulajdonosai.



Mi az oka a magyar nyugdíjasok elszegényedésének, ha létezik működő modell?

Meddig fenntartható a magyar nyugdíjrendszer? Kell-e változtatni a nyugdíjkorhatáron? Választási osztogatás a 14. havi nyugdíj? Farkas András nyugdíjszakértő a Közös költség podcast legújabb adásában ezekre a kérdésekre is válaszolt, és az is kiderült, milyen elemekből épülne fel, egy fenntartható rendszer Magyarországon.