szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Piaci elemzők szerint kivárás vagy gyengülés valószínű hétfőn a Budapesti Értéktőzsdén elsősorban a héten megjelenő fontos makrogazdasági adatok miatt, a választás első fordulójának eredménye kevésbé meghatározó a részvénypiac mozgására.

Sarkadi Szabó Kornél, a Raiffeisen Bank elemzője szerint a választás érdemben nem határozza meg a tőzsde irányát, viszont fölerősíthet bármilyen mozgást. A meghatározó továbbra is a régió piacainak viselkedése lesz - mondta az elemző. Fokozhatja ugyanakkor a bizonytalanságot a délután tőzsdezárás után megjelenő márciusi államháztartási adat, ami egyes vélemények szerint magasabb lesz a korábban jelzettnél - tette hozzá.

Mindez, hozzászámítva a külföldi tőzsdeindexek csökkenését, továbbá azt hogy a régiós tőzsdék lokális csúcson vannak, az elemző szerint kivárást vagy korrekciót vetít előre, de nem zárható ki egy komolyabb profit realizálás sem.

Deák Balázs, a CIB Bank elemzője szerint az első választási forduló után kialakult kiélezett helyzet kivárásra ösztönzi a befektetőket, és inkább a héten megjelenő fontos makrogazdasági adatok befolyásolják majd a tőzsdét.

Van véleménye?
Mondja el a hvg.hu fórumán!
A szakértő hétfőn nem számít jelentős árfolyamváltozásokra. Várakozása szerint az egyes blue chip részvények eltérő képet mutathatnak. Továbbra is erős lehet a Mol és a Richter, amelyek az olajár emelkedése illetve a dollár erősödése miatt drágultak a múlt héten. Az OTP piacán viszont kivárás lehet, mivel a banki részvények jobban függnek a makro adatoktól.

A BUX 121,57 pontos, 0,52 százalékos emelkedéssel, 23.560,85 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 26,1 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével erősödtek az előző napi záráshoz viszonyítva.

A Mol részvényeivel csaknem 17 milliárd forint értékben kereskedtek, árfolyamuk 280 forinttal, 1,2 százalékkal 23.880 forintra emelkedett. Az OTP 34 forinttal, 0,5 százalékkal 7.579 forintra erősödött. A Magyar Telekom árfolyama 17 forinttal, 1,8 százalékkal 960 forintra nőtt. A Richter részvények ára 185 forinttal, 0,4 százalékkal 45.295 forintra csökkent.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Gyengül a forint

Az euróval 266,50/80 forinton kereskedtek szerdán, két forinttal magasabban a keddinél.

MTI Gazdaság

A zlotyval együtt gyengült a forint

Gyengült a forint ezen a szerdán is a bankközi devizapiacon, mint március 8. óta minden szerdán. Fél négy tájban az eurót 265,40/50 forinton jegyezték, több mint egy forinttal a keddi 264,30/40-es szint felett.

MTI Gazdaság

Mélypont után visszaerősödött a forint

Az euró árfolyama reggel néhány perc alatt 269 forintig erősörött, de a 270-es szintet nem érte el. A forint gyengülését a régiós hatások mellett a londoni bankok - főleg a JP Morgan - nagy összegű euróvásárlásai okozták. Nem segített Járai Zsigmond szerdai nyilatkozata sem arról, hogy a piac már beárazta a kamatemelést. Az EKB délutáni kamatdöntése után a forint visszaerősödött.

MTI Gazdaság

Még gyengül a forint, de nincs katasztrófa

A Magyar Nemzeti Bank szerint a jelenlegi forintárfolyam még nem veszélyezteti az inflációs célt. Egy forintról rendezett konferencián nemzetközi pénzpiaci szakértők egybehangzó álláspontja az volt, hogy a külföldi befektetők egyelőre kivárnak, de a választások után reformokat várnak.

MTI/hvg.hu Gazdaság

Zuhan a forint

Tíz előtt néhány perccel 268 forintig erősödött az euró, majd átszakítva a szintet 269 felé zuhan. A kereskedők szerint nem tett jót a forintnak Járai Zsigmond szerda esti nyilatkozata. A piac az EKB kamatdöntő ülését is figyeli.