Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Tetszik a befektetőknek az OTP-eredmény: a több mint négy százalékkal erősödő banki papír húzta pluszba a BUX-ot péntek délelőtt. A BÉT vezető indexe február 13-án, egy órakor 11 896,6 ponton állt, 136 ponttal (1,16 százalékkal) a csütörtöki záróérték felett.
A negyedik negyedévi jelentését éjfél után nyilvánosságra hozó OTP részvényárfolyama 4,3 százalékkal, 2491 forintra emelkedett. A banki részvény szárnyalása ellensúlyozta a Mol és az Magyar Telekom gyengélkedését: az előbbi kurzusa 0,5 százalékkal, 9340 forintra, az utóbbié 0,2 százalékkal 597 forintra csökkent. A Richter árfolyama 0,65 százalékkal, 27 460 forintra, az Egisé 0,44 százalékkal, 12 400 forintra emelkedett.
Ahogy a budapesti kereskedést nem befolyásolta a hazai GDP-adat, úgy az európai gazdaság eredményei sem rontották el a londoni, a párizsi és a frankfurti hangulatot: az FTSE-100 és DAX-30 nagyjából egy, a CAC-40 két százalékos pluszban ált a kereskedés félidejében.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el vagy távoznak.
15–9-re nyertek a mieink.
Már így is Magyarországé az elmúlt 10 év legdurvább drágulása az EU-ban.