Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Nagyot esett a Budapesti Értéktőzsde vezető indexe, amit főleg az OTP húzott le, de a bankpapírnak segített a Richter és a Mol is.
Rendesen lerántották nap végére a Budapesti értéktőzsde vezető indexét. A BUX egy százalék körüli mínuszban kezdett, a nap során azonban folyamatosan süllyedt, a zárószakaszban pedig 70 pontot zuhant, s végül 11 438 ponton zárt 3,5 százalékkal alacsonyabban, mint pénteken.
Csak az MTelekom úszta meg
A vezető részvények közül a pénteken menetelő OTP járt a legrosszabbul: papírjai majd 6 százalékkal 2341 forintig gyengültek. Esett a Mol és a Richter is: az olajipari cég részvényei négy százalékkal lettek olcsóbbak, s végül 8900 forinton zártak, míg a Richter 3,77 százalékkal 26 750 forintig süllyedt.
A blue chipek közül egyedül az MTelekom úszta meg komoly zuhanás nélkül. A távközlési társaság részvényei hajszálpontosan ott zártak, ahol pénteken 590 forinton.
Nyertes, vesztes
A nap nyertese a Humet lett, amely 5 százalékkal 21 forintra erősödött, míg a nap vesztese a 10 százalékot gyengülő, s végül a kereskedést 9 forinton befejező Phylaxia volt.
Ecoline
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el vagy távoznak.
15–9-re nyertek a mieink.
Már így is Magyarországé az elmúlt 10 év legdurvább drágulása az EU-ban.