Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Csődhullámot váltott ki tavaly Európában a gazdasági válság.
A Creditreform szerdán ismertetett adatai szerint a 15 régi EU-tagállamban, plusz Svájcban és Norvégiában 185 ezer vállalat jelentett csődöt, 22 százalékkal több a 2008. évi 152 ezernél. Kelet-Európában ennél rosszabb volt a helyzet: tavaly 44 százalékkal nőtt a fizetésképtelenné vált cégek száma, 35.800-ról 51 ezerre.
Az új kelet-európai tagországok közül Csehország vállalati szektorát érintette a leginkább a válság: itt 82,5 százalékkal nőtt a csődök száma, Lettországban 69,1 százalékkal, Litvániában 59,8 százalékkal, Szlovákiában 54,6 százalékkal, Észtországban 49,2 százalékkal.
A nyugat-európai országok közül Spanyolországban és Írországban volt a legnagyobb a növekedés a fizetésképtelenné vált cégek számában: 93,8, illetve 81,1 százalék. A vállalati csődhullám 1,7 millió munkavállalót érintett Európában tavaly, egy évvel korábban 1,2 milliót.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.