Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Nokia Siemens Networks (NSN) 1,2 milliárd dollárért megvásárolja az amerikai Motorola vezeték nélküli hálózati eszközöket gyártó részlegét.
Az NSN bejelentése szerint az ügylet az év végéig zárul le. A Mototorlától nagyjából 7 500 munkatárs kerül át a finn-német vállalathoz, és több kutatás-fejlesztési központ is. Az NSN főként az amerikai és a japán piacon erősíti jelenlétét, a részleg megvásárlásával több mint 50 nagy céggel bővíti ügyfélkörét.
A hálózati eszközöket gyártó NSN-t a finn Nokia Corp., a világ legnagyobb mobilkészülék-gyártója és a német Siemens ipari óriásvállalat alapította 2006-ban. A piacvezető svéd Ericssont nem sikerült megelőznie a cégnek, és a gazdasági világválságot is megszenvedte; 2009-ben 1,6 milliárd euró működési veszteséget szenvedett el.
A Motorola feldarabolását már évek óta tervezik. A társaság 2007-ben még a második legnagyobb mobilgyártó volt a világon, ezt követően viszont egyre gyorsabb ütemben csökkent piaci részesedése, és a társaság veszteségessé vált. A feldarabolási tervek végül 2010 elejére váltak véglegessé. Az elképzelés szerint a céget két részre bontják, az egyik fő tevékenysége a hálózati berendezések gyártása lesz, a másik pedig a fogyasztói elektronikai területet, benne a mobiltelefon-gyártást viszi tovább.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.