Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Mínuszban zárt a hét utolsó kereskedési napján a pesti börze vezető indexe.
Majd 1,7 százalékot veszített értékéből a BUX pénteken. A benchmark enyhén a csütörtöki végső érték alatt vágott neki a hét utolsó kereskedési napjának, és már az első percekben lejtőre került, s a 23 192-es nyitási szintről 22 950-ig esett. A délelőtt hátralévő részében, illetve kora délután oldalazott a mutató, a vártnál rosszabb amerikai GDP adat azonban ismét kihúzta a talajt a BUX lába alól, ami így zárásra 22 850 pontig esett.
A vezető papírok közül a Richter és az OTP egyaránt 2,4 százalékot veszített értékéből, előbbi 42 105, míg utóbbi 5659 forintig esett. Lefelé vette az irányt ugyanakkor a másik két blue chip is: a Mol részvényekkel 22 345 forinton született az utolsó kötés, 1 százalékkal a csütörtöki végső ár alatt, míg a Magyar Telekom 553 forinton zárt, 1,1 százalékos mínuszban.
A forgalom bő egymilliárd forinttal elmaradt az elmúlt 3 hónap 15,7 milliárdos átlagától. A legkeresettebb az OTP volt (8,5 milliárd forint), de majd 4 milliárd értékben forgott ma a Mol is.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.